آزمون تافل
تافل

آزمون تافل چیست؟ معرفی تافل ، حداقل امتیاز مورد نیاز TOEFL

شیوه ی اخذ تافل

در جهانی که ما زندگی می کنیم، آموزش و یادگیری زبان انگلیسی منحصرا یکی از مهمترین و والاترین الویت های هر انسانی است. این مسئله به قدری مهم است که والدین سعی در آموزش این زبان به کودکان خود در سنین بسیار پایین می باشند و بدین منظور همگی آنها سعی دارند کودکان خود را به مدرسه های دو زبانه بفرستند. اما در کنار یادگیری زبان انگلیسی باید به سطحی برسیم که بتوانیم خود را با توجه به میزان آموزشی که ممکن است در طی چندین سال به دست آورده باشیم را در آزمونی ویژه محک بزنیم. در اینجا، می خواهیم راجع به آزمونی صحبت کنیم که گوش همه ی ما با آن آشناست. یعنی تافل :

نام این آزمون همانطور که همه می دانیم تافل (TOEFL) می باشد که کوتاه شده ی عبارت Test of English as a Foreign Language به معنی آزمون انگلیسی به عنوان زبانی خارجی می باشد. برای اخذ این آزمون ابتدا باید چندین ترم زبان انگلیسی را طی یک یا چند سال پشت سر بگذارم و به سطح خوبی رسیده باشیم. در واقعاین آزمون، آزمونی استاندارد و بین المللی برای شناسایی میزان توانایی افراد غیر انگلیسی زبان در کشور های مختلف است. این آزمون توسط سازمان خصوصی ETS برگزار می شود که منحصرا امتیاز اخذ این آزمون را در بر دارد. البته بسیاری از آموزشگاه ها نیز آزمون را در محل خود برگزار می کنند ولی آزمون اصلی تحت نظر سازمان ETS برگزار می شود و نتایج آن نیز از طریق همین سازمان به اطلاع داوطلبان می رسد این نتایج در واقع نمرات شما هستند که در مدارک معتبری ثبت می شوند که برای قبولی در دانشگاه های کشور های مختلف برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در سایر کشو ها را دارند، قابل استناد است.

TOEFL 1 - آزمون تافل چیست؟ معرفی تافل ، حداقل امتیاز مورد نیاز TOEFL
آزمون تافل

امتیاز مورد نیاز برای کسب تافل

امروزه تافل آی بی تی معتربرترین آزمون موجود می باشد که در سطح بسیار گسترده و وسیعی بین میلیونها شرکت کننده در سراسر دنیا برگزار می شود. برگزاری این آزمون از سال ۲۰۰۵ به بعد اتفاق افتاده است تا قبل از آن شرکت کنندگان باید حضورا در محل آزمون شرکت می کردند و اطلاعات مورد نیاز را که شامل چهار بخش مختلف مهم از جمله Writing،Reading، Listening و Speaking بود را در زمانی مشخص، حدودا ۴ ساعت بر روی کاغذ پیاده می کردند. الان این آزمون به صورت اینترنتی و یا مجازی برای سنجش مهارت های زبانی شما در زمینه هایی که به آنها اشاره شد، برگزار می شود. نتیجه آزمون نیز حدودا دو هفته بعد از برگزاری آزمون بر روی سایت قرار میگیرد و داوطلبان می توانند از این طریق از کارکرد خود در این تست مطلع شوند. نتیجه ی این آزمون امتیازی بین ۰ تا ۱۲۰ می باشد که اگر شما نمره بالای ۷۵ را کسب کنید برای بیشتر آموزشگاه ها و حتی دانشگاه های معتبربسیاری از کشور قابل قبول و معتبر است. نمره ی بالای ۱۰۰ بهترین نمره ای است که هر کس می تواند به دست بیاورد که لازم به ذکر است به دست آوردن نمره ی بالای ۱۰۰ نیازمند اطلاعات و ذهنی آگاه و وسیع در این زمینه است و می توان گفت کسب این نمره ناممکن نیست ولی بسیار سخت است. شرایط شرکت در این آزمون نیز بسیار ساده است و هر کسی با هر سن و سالی که دارد, می تواند در این آزمون شرکت کند.

TOEFL 2 - آزمون تافل چیست؟ معرفی تافل ، حداقل امتیاز مورد نیاز TOEFL
تافل

بیشتر بخوانید : درباره آزمون آیلتس IELTS | تعداد سوالات ، نمره ، بخش ها و..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.