Learning korean Level 1 1050x525 - آموزش زبان کره ای سطح 1 درس 1 | سلام و تشکر کردن

آموزش زبان کره ای سطح ۱ درس ۱ | سلام و تشکر کردن

در این پست با قسمت ۱ از سطح ۱ آموزش زبان کره ای در خدمت شما هستیم.

در این جلسه چه یاد می گیریم:  اگر در زبان کره ای کاملا تازه وارد هستید و فعلا نمی توانید خطوط و نوشته های کره ای را بخوانید و بنویسید نیازی نیست که نگران باشید. در این سری آموزش زبان کره ای گام به گام با هم جلو می رویم و زبان کره ای را با همدیگر یاد خواهیم گرفت.

در این درس یاد می گیریم چگونه “سلام” و “تشکر” کنیم.

آموزش زبان کره ای سطح ۱ درس ۱

안녕하세요   = سلام / ظهربخیر / عصربخیر / …

در ابتدا ممکن است تلفظ این کلمه قدری سخت باشد ولی با تمرین کردن آسان تر خواهد شد.

안녕           +  하세요       = 안녕하세요.

[an-nyeong]     [ha-se-yo]                                                           

  هاسه یو              آنیونگ                                                  :

안녕 = خوب بودن / آرامش / سلامت

하세요 =  باش / لطفا باش

안녕하세요  رایج ترین روش سلام و احوال پرسی با کسی به زبان کره ای است. این سلام از سیستم زبان رسمی و مودبانه کره ای به اسم 존댓말 jon-daet-mal است. در زبان غیر رسمی تنها کافی است بخش ابتدایی این کلمه 안녕 (آنیونگ) را به عنوان سلام بیان کرد.

وقتی کسی با کلمه 안녕하세요  (آنیونگ ها سه یو) به شما سلام می دهد شما هم به سادگی با 안녕하세요  جواب او را بدهید.

وقتی دارید این سلام را می نویسید هم می تواید به صورت معمولی آن را بنویسید هم می توانید به صورت سوالی آن را بنویسید. هر دو مدل نوشتن کاملا درست است.

کلمه 안녕하세요  (آنیونگ ها سه یو) اصالتا یک سوال بوده است به این معنی: “اوضاع و احوالتان خوب است؟” / “در آرامش به سر میبری؟” / “زندگیت خوب پیش میره؟” .

ولی از آنجایی که یک عبارت بسیار رایج است مردم یواش یواش دیگر عادت کردند که انتظار جواب خیلی خاصی از طرف مقابل نداشته باشند و در پاسخ این کلمه تنها خوده این کلمه را بکار ببرند.

به عنوان مثال در زبان فارسی وقتی ما به یکی از دوستانمان بر می خوریم و از او می پرسیم: “چه خبر؟” واقعا انتظار یک پاسخ صادقانه از دوستتان دارید که در حال حاضر چه اتفاق هایی در زندگی اش افتاده است؟

در این مورد 안녕하세요  (آنیونگ ها سه یو) هم مثل “چه خبر” خودمان عمل می کند.

مکالمه نمونه

A: 안녕하세요. [an-nyeong-haseyo]  = سلام .
B: 안녕하세요. [an-nyeong-haseyo]  = سلام.

در زبان کره ای چند سطح از زبان گفتار مودبانه وجود دارد. در ابتدا ممکن است قدری سخت بنظر برسد که این تفاوت بین این نوع گفتارها را یاد بگیرید ولی یاد گرفتن و استفاده از آن ها قدری مهم است. با تمرین و استفاده از آن ها یاد گرفتن آن ها بسیار راحت می شود. نگران نباشید.

می توان این زبان های مودبانه را به دو دسته تقسیم کرد که فهمیدن تفاوت آن ها بسیار آسان می  شود. یک دسته (존댓말 (jon-daet-mal نام دارد که زبان رسمی و مودبانه است. دسته دوم (반말 (ban-mal به معنی زبان خودمانی و غیر رسمی است.

در زبان کره ای اگر جمله با ‘-요’ -yo یا ‘-니다’ ni-da به اتمام برسد این زبان زبان رسمی و مودبانه است. ابتدا بهتر است زبان رسمی یاد گرفته شود چون با یاد گرفتن این زبان بعدا به راحتی می توانید از زبان غیر رسمی هم استفاده کنید. و همچنین بعضی جاها که باید از زبان مودبانه یا رسمی استفاده کنید در خوده کشور کره مثلا اگز از زبان غیر رسمی و خودمانی استفاده کنید به دردسر خواهید افتاد.

감사합니다  = ممنون / متشکرم / مرسی / سپاس

감사       +     합니다         = 감사합니다. 
[gam-sa]        [ham-ni-da]                                                        

 هام نیدا                 کامسا                                                                   

감사 = قدردانی / شکرگزاری
합니다 = بودن

감사합니다  رایج ترین روش تشکر در زبان رسمی کره ای است. 감사 به معنی قدردانی است و با اضافه شدن  합니다 به آخر آن تبدیل به فعل قدردان بودن و شکرگزار بودن می شود.

در مجموع این کلمه به معنی تشکر و قدردان بودن است یعنی متشکرم. هر موقع نیاز بود که از کسی تشکر کنید به آسانی بگویید 감사합니다 .

کامساهامنیدا هم مثل زبان فارسی نیازی به فاعل ندارد. مثل کلمه “سپاس”  خودمان که ما نمی گوییم “از تو سپاس” این کلمه هم همینطوری است.

در زبان کره ای خیلی از جاها نیازی به استفاده از فاعل نیست چون به هنگام صحبت کردن مشخص فاعل جمله کیست.

توصیه می شود درس های آسان تر را سریع تر بخوانید و خیلی نیاز نیست روی آن ها با جزئیات زیاد دقت کنید.

توصیه می شود کلمه های جدیدی که در هر درس یاد می گیرید روی برگه های جعبه لایتنر بنویسید و یاد بگیرید.

برای بهتر متوجه شدن تلفظ کلمات و همچنین آشنا شدن گوش شما با زبان کره ای بهتر است از فایل صوتی اصلی این درس که در زیر قرار داده شده است استفاده کنید. در این فایل صوتی آموزش اصلی این درس برای انگلیسی زبان ها است که کره ای را به زبان انگلیسی یاد می دهد ولی از آنجایی که معلم های این درس خودشان کره ای هستند بهتر است تلفظ ها را از روی این فایل صوتی یاد بگیرید. اگر هم به زبان انگلیسی تسلط دارید که گوش دادن به این فایل  صوتی توصیه می شود.

فایل صوتی سطح ۱ درس ۱: 

اگر سوال خاصی در مورد یادگیری زبان کره ای داشتید کامنت بگذارید حتما کامنت های شما خوانده می شود و اگر بلد بودیم به آن ها پاسخ می دهیم. یا اگر دیگر کاربران جواب سوال شما را می دانستند جواب خواهند داد.

پایان درس اول از سطح اول آموزش زبان کره ای.

منبع این آموزش معتبرترین وبسایت آموزش زبان کره ای برای انگلیسی زبان ها می باشد.

جلسه بعدی درس

6 نظر

 1. خیلی ممنون بعد رسمی مثل نوشتن فارسیه که مثلا تو نوشتن مینویسن خواهر ولی تو گفتن میگن آبجی؟؟؟

 2. سلام
  اول همه تشکر میکنم از سایت خوبتون
  سوالم اینه که چرا آموزش حروف رو نزاشتین پس؟

  • سلام
   یاد گرفتن حروف کره ای آسون ترین بخش یادگیری این زبانه و میتونی در عرض یک هفته یاد بگیری اگه به انگلیسی تسلط نسبی داشته باشی من Understand Korean – 30 days course رو خییییلییییی پیشنهاد میکنم چون علاوه بر آموزش حروف علت طرز نوشتن و تلفظش رو هم میگه و خیلی مفهومی یاد میده. آیکونش هم یه کتاب قهوه ایه ک روش عکس پرچم کره س.
   اگرم اپلیکیشنی میخوای ک از زبان فارسی هم پشتیبانی کنه من اپ learn korean-language & grammer learning رو پیشنهاد میکنم ک اسم سازندش LuvLingua هستش و آیکونش شکل ی خرگوش نارنجیه ک روی شکمش پرچم کره س. البته این دومیه رو من فقط برای آموزش حر.ف قبول داشتم و خیلی به نظرم کامل نیست.

 3. خییییییییییییییییییییییییییییییلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.