Learning korean Level 1 1050x525 - آموزش زبان کره ای سطح 1 درس 15 | اعداد "ساینو" در زبان کره ای

آموزش زبان کره ای سطح ۱ درس ۱۵ | اعداد “ساینو” در زبان کره ای

در این پست با سطح ۱ درس ۱۵ آموزش زبان کره ای در خدمت شما هستیم.

در این جلسه چه یاد می گیریم: در این جلسه در مورد اعداد در زبان کره ای صحبت خواهیم کرد. در زبان کره ای دو سیستم شمارشی وجود دارد. اولی سیستم شمارشی بومی و دومی سیستم شمارش اعداد “ساینو” است. سیستم شمارش اعداد ساینو بر اساس سیستم شمارشی زبان چینی است.  در درس جلسه امروز با اعداد ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۰۰، ۱۰۰۰ آشنا خواهیم شد.

آموزش زبان کره ای سطح ۱ درس ۱۵

در درس امروز قصد داریم راجع به اعداد 숫자 sut-jja در زبان کره ا صحبت کنیم. همانطور که گفته شد دو سیستم شمارش اعداد در زبان کره ای وجود دارد. در این درس یاد خواهیم گرفت اعداد سیستم شمارشی اعداد ساینو را از یک تا ۱۰۰۰ استفاده کنیم. در درس دیگری سیستم شمارش اعداد بومی کره ای را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

Sino-Korean numbers

زمانی از کلمه “کره ای ساینو” استفاده می شود که یک کلمه کره ای بر اساس زبان چینی باشد. چون زبان کره ای تحت تاثیر بسیار زیاد زبان چینی بوده است کلمه های زیادی در زبان کره ای وجود دارند که ریشه اصلی آن ها را می توان در زبان چینی یافت. بنابراین در طول زمان مردم کره ای زبان از هر دو سیستم شمارش اعداد استفاده کردند. ولی شرایط و مکان استفاده از این دو سیستم شمارشی با هم متفاوت است و هر کدام از آن ها را در یک جای خاص استفاده خواهیم کرد. با تمرین می توانیم یاد بگیریم که هر کدام را در چه جایی استفاده کنیم.

۱ [il]               
۲
[i]3 [sam]          
۴
[sa] 

شاید شما هم شنیده باشید که عدد ۴ در زبان کره ای نشانه ی بدشانسی است. دلیل این مسئله این است که تلفظ عدد ۴ 사 شبیه تلفظ کلمه “مرگ” در زبان “ساینو کره ای” است.

۵ [o]               
۶
[ryuk] or [yuk]

توجه داشته باشید که عدد ۶ دو تلفظ دارد. اگر عدد ۶ را به تنهایی می خواهید استفاده کنید باید از تلفظ “یوک” استفاده کنید. ولی اگر در داخل یک جمله می خواهید از آن استفاده کنید یا می خواهید بگویید ۵ بعد ۶ ، باید بگویید “ریوک”. کره ای زبان ها تلفظ اینجوری را ترجیح داده اند و فکر می کنند اینگونه ساده تر است.

۷ [chil]            
۸
[pal] 
۹
[gu]             
۱۰
[sip] 

خب ادامه درس آسان است. اگر می خواهید بگویید ۱۱ کافی است بگویید ۱۰ + ۱ = ۱۱

۱۰ (= 십 [sip]) + 1 (= 일 [il])

برای عدد ۳۳ خواهیم داشت:

۳ (= 삼 [sam]) + 10 (= 십 [sip]) + 3 (= 삼 [sam])

برای ۹۹ داریم:

۹ (= 구 [gu]) + 10 (= 십 [sip]) + 9 (= 구 [gu])

 ۱۰۰ [baek] 
۱,۰۰۰
[cheon] 

الان میتونید حدس بزنید ۳۱۲ رو چطوری باید گفت؟

سه + صد + ده + دو
삼 + 백 + 십 + 이 
[sam-baek-sip-i]

چند مثال دیگر:

۱,۲۳۴ = ۱,۰۰۰ (천) + ۲ (이) + ۱۰۰ (백) + ۳ (삼) + ۱۰ (십) + ۴ (사) 
۵۱۲ = ۵ (오) + ۱۰۰ (백) + ۱۰ (십) + ۲ (이) 

توجه داشته باشید که برای گفتن عدد صد نیازی نیست از عدد 일 استفاده کنید و مثلا بگویید “یکصد” تنها کافی است بگویید “صد”.

۰ 영 [yeong] یا 공 [kong]

بنابراین خواهیم داشت:

영일이삼사오륙칠팔구십 یا 공일이삼사오륙칠팔구십

۰, ۱, ۲, ۳, ۴, ۵, ۶, ۷, ۸, ۹, ۱۰

بهترین راه برای بالا بردن تاثیر این آموزش ها دیدن فیلم و درامای کره ای می باشد. و دقت کنید که به هنگام تماشای این فیلم ها سعی کنید نکاتی را که یاد گرفته اید در فیلم پیدا کنید. و در ذهن خود ثبت کنید.

توصیه می شود برای بهتر متوجه شدن تلفظ کلمه ها هر کلمه ای که می خواهید تلفظ را بدانید را از اینجا کپی کنید و در مترجم گوگل به راحتی تلفظ آن را بارها و بارها چک کنید.

توصیه می شود کلمه های جدیدی که در هر درس یاد می گیرید روی برگه های جعبه لایتنر بنویسید و یاد بگیرید.

برای بهتر متوجه شدن تلفظ کلمات و همچنین آشنا شدن گوش شما با زبان کره ای بهتر است از فایل صوتی اصلی این درس که در زیر قرار داده شده است استفاده کنید. در این فایل صوتی آموزش اصلی این درس برای انگلیسی زبان ها است که کره ای را به زبان انگلیسی یاد می دهد ولی از آنجایی که معلم های این درس خودشان کره ای هستند بهتر است تلفظ ها را از روی این فایل صوتی یاد بگیرید. اگر هم به زبان انگلیسی تسلط دارید که گوش دادن به این فایل  صوتی توصیه می شود.

فایل صوتی سطح ۱ درس ۱۵:

اگر سوال خاصی در مورد یادگیری زبان کره ای داشتید کامنت بپرسید حتما کامنت های شما خوانده می شود و اگر بلد بودیم به آن ها پاسخ می دهیم. یا اگر دیگر کاربران جواب سوال شما را می دانستند جواب خواهند داد.

پایان این جلسه از آموزش زبان کره ای.

منبع این آموزش معتبرترین وبسایت آموزش زبان کره ای برای انگلیسی زبان ها می باشد.

جلسه قبلی درسجلسه بعدی درس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.