wordpress 1050x525 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم

کدام خواننده پاپ جذاب ترین صدا را دارد؟ انتخاب صدای سال 1400 ایران

نظرسنجی صدای سال 1400

افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم

این روزها با گسترش فضای وب و محبوبیت سایت های وردپرسی WordPress ممکن است کار خیلی از کاربران آماتور دنیای وب هم به جایی برسد که نیاز داشته باشند در سایت وردپرسی از قسمت افزودن نوشته این سایت ها استفاده کنند تا مطلب یا پستی را در یک سایت منتشر کنند. در این پست قصد داریم تا با آموزش تصویری و گام به گام روش افزودن نوشته در این گونه سایت ها با شما همراه باشیم.

خب اگر که در یک سایت وردپرسی نویسنده باشید یا عضویت حساب شما هر چیز دیگری باشد که اجازه نوشتن مطلب جدید در سایت را داشته باشید. اولین کار این خواهد بود که به حساب کاربری خود در سایت وارد شوید. برای انجام این کار در قسمت آدرس سایت URL جلوی آدرس سایت wp-login.php را مطابق شکل به ادرس سایت افزوده تا به صفحه ورود برسید. سپس نام کاربری و رمز ورود خود را بزنید تا به سایت وارد شوید.

login wordpress 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
ورود به سایت وردپرسی WordPress

پس از وارد شدن به حساب کاربری خود مناسب با نوع عضویت شما در سایت منوی سمت راست گزینه های مختلفی را به شما نشان خواهد داد. اگر نویسنده سایت هستید و می خواهید مطلب جدیدی را در سایت بنویسید و پست کنید باید در منوی سمت راست گزینه نوشته ها و سپس گزینه افزودن نوشته را بزنید که در شکل نشان داده شده است.

neveshte 1024x575 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
نوشته ها
neveshte2 1024x552 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
افزودن نوشته

در صفحه ای که باز می شود در قسمنت نشان داده شده می توانید عنوان اصلی نوشته خود را بنویسید. این عنوان همان عنوانی است که از این به بعد این نوشته شما با این عنوان در سایت گوگل نشان داده می شود.

title 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
افزودن عنوان

سپس برای نوشتن متن خود یا افزودن عکس و یا ویدیو می توانید از منوی داده شده هر کدام از بلاک هایی که مورد نیاز است را استفاده کنید. به عنوان مثال بلاک کلاسیک یکی از محبوب ترین بلاک های موجود در وردپرس است که با اضافه کردن آن به نوشته خود می توانید از مجموعه مزایای آن بهره مند شوید.

blocks 1 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
بلاک ها

بلاک P یا بند، دیگر بلاک پر استفاده است که در آن می توانید متن خود را بنویسید.

P block 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
بلاک P

نکات مهم در نوشتن متن

برای نوشتن خود باید چندین نکته را در نظر داشته باشید:

 • متن شما باید حداقل ۳۰۰ کلمه داشته باشد و متن های خیلی کوچک سئوی خوبی نخواهند داشت.
 • در متن خود باید از چند عکس مناسب استفاده کنید.
 • متن شما نباید کپی باشند و در صورت کپی بودن متن شما ممکن است گوگل سایت شما را با پنالتی زیادی روبرو کند.
 • برای هر مطلب باید یک کلیدواژه کانونی تعریف کنید. این کلیدواژه کانونی همان کلیدی است که به هنگام جستجو در سایت گوگل مطلب شما با این کلیدواژه می تواند پیدا شود. 
 • برای متن خود چند تیتر مناسب در بین متن خود بگذارید تا متن شما ساختار بهتری داشته باشد.
 • از کلیدواژه کانونی خود باید چندین بار در جاهای مختلف متن خود استفاده کنید. ولی مراقب باشید استفاده بیش از حد از کلیدواژه باز هم نکته ی منفی به حساب می آید. پس باید به اندازه مناسب از آن در متن خود استفاده کنید.
 • مراقب باشید جمله های شما خیلی طولانی نشوند.
 • مراقب باشید متن شما پاراگراف های بسیار طولانی نداشته باشد. سعی کنید پاراگراف هایتان کوتاه باشند.
 • از کلیدواژه کانونی خود در عنوان اصلی، اولین پاراگراف نوشته، توضیحات متا و متن جایگزین عکس های مطلب استفاده کنید.

تنظیمات سئوی نوشته

در پایین صفحه، همانجا که در شکل هم مشخص است باید سئوی پست یا نوشته خود را تنظیم کنید. ابتدا کلید واژه کانونی نوشته خود را انتخاب کنید و در کادر نشان داده شده بنویسید. این کلیدواژه باید مهم ترین کلمه مطلب شما باشد. به عنوان مثال اگر در حال نوشتن بیوگرافی یک شخص هستید می توانید نام آن شخص را به عنوان کلید واژه کانونی بنویسید. مثل “G-Dragon” یا “شهاب حسیسنی”.

سپس در روی قسمت تجزیه و تحلیل سئو کلیک کنید تا نکات مثبت (سبز) و نکات منفی (قرمز) نوشته خود را ببینید. تا جایی که امکان دارد باید نکات قرمز و نارنجی مطلب خود را کم کنید و به نقاط سبز یا مثبت نوشته خود بیافزایید.

red bullets 1 1024x575 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
سئوی مطلب وردپرسی

وقتی با حالتی روبرو شدید که چندین نقطه قرمز در نوشته شما وجود داشت یکی به یکی باید آن ها را حل کنید. به عنوان مثال در تصویر بالا، اگر یک لینک به سایتی دیگر بدهید نقطه قرمز مربوط به لینک خروجی از بین می رود. اگر یک لینک به یکی دیگر از مطالب سایت خودتان بدهید مشکل لینک داخلی حل می شود.

اگر از عبارت کلیدی در جاهای مختلف متن خود استفاده کنید، مشکل توزیع عبارت کلیدی حل می شود.

seo 2 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
متای توشیحات

برای رفع مشکل طول متای توضیحات، همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است ابتدا روی شماره ۱ کلیک کنید و سپس خلاصه ای از موضوع نوشته و مطلب خود را در باکس مشخص شده در شماره ۲ بنویسید. این متای توضیحات همان توضیحاتی است که به هنگام نمایش پست شما در گوگل در زیر عنوان اصلی پست شما به کاربر گوگل نشان داده می شود. این متا نباید خیلی کوتاه باشد. حتمن یک بار از کلیدواژه کانونی مطلب خود در این توضیحات استفاده کنید.

نقطه قرمز عبارت کلیدی در زیرعنوان ها به این مشکل اشاره دارد که در تیترهای مطلب خود از کلیدواژه کانونی استفاده نکرده اید.

ویژگی Alt تصاویر به این مشکل در نوشته شما اشاره دارد که تصاویر شما متن جایگزین با کلیدواژه کانونی ندارد. روی چنتا از عکس های مطلب خود کلیک کنید و در قسمت متن جایگزین متن مناسب بگذارید. مراقب باشید تا در این قسمت برای تعدادی از عکس ها متن جایگزین با کلیدواژه کانونی بگذارید و بیش از حد این کار را انجام ندهید.

برای درست کردن سئوی قسمت خوانایی روی کادر قرمز نشان داده شده در تصویر زیر کلیک کنید. تا نقاط قرمز یا منفی خوانایی مطلب خود را ببینید. گاهی اوقات هر کاری می کنید نمی توان این قسمت را کاملا سبز کرد ولی تمام تلاش خود را بکنید تا چند نکته ریز را همیشه در نوشتن خود رعایت کنید تا این قسمت به خودی خود سبز باشد.

 • طول جمله هایتان کوتاه باشد.
 • طول پاراگراف هایتان کوتاه باشد.
 • از چندین تیتر یا زیرعنوان مناسب در مطلب خود استفاده کنید تا محتوای خود را به چند بخش تقسیم کنید.
readability 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
سئوی خوانایی

تنظیمات سند

در قسمت سمت چپ صفحه قسمت سند را می بینید. و با کلیک بر روی آن به تنظیمات کلی نوشته خود وارد می شود.

document 1 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
سند

مثل شکل بالا روی سند کلیک کنید. سپس می توانید روی دسته ها کلیک کنید. در این قسمت با توجه به اینکه نوشته شما در چه دسته ای از نوشته های وبسایت قرار می گیرد، دسته مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای بیوگرافی گروه ها یا اشخاص کره ای در وبسایت ما از دسته های “کی پاپ” و “بیوگرافی کره ای” می توان استفاده کرد.

در همین راستا و کمی پایین تر در قسمت برچسب ها باید چندین برچسب به مطلب اضافه کنید. تقریبا تا ده برچسب به مطلب اضافه کنید. توجه داشته باشید که این برچسب ها باید به دقت انتخاب شوند. ابتدا فکر کنید که مطلبی که دارید می نویسید در سایت گوگل ممکن است با چه کلمه هایی سرچ شود؟ مثلا برای بیوگرافی رد ولوت این برچسب ها را می توان به مطلب افزود: “بیوگرافی کره ای” – “بیوگرافی رد ولوت” – “بیوگرافی Red Velvet” – “رد ولوت” – “Red Velvet” – “آیرین” – “Seulgi” – Irene” و غیره.

کمی پایین تر گزینه قرار دادن به عنوان تصویر شاخص را بزنید و تصویر اصلی مطلب خود را از روی کامپیوتر خود انتخب کنید. و روی سایت بارگذاری کنید. این تصویر تصویر اصلی مطلب شما خواهد بود.

سپس کمی پایین تر از متن نوشته خود روی گزینه “طرح کاور بالای نوشته” کلیک کنید تا سبز شود و ” روش نمایش عکس های شما: ” را روی “عکس شاخص قرار دهید.

index 1024x576 - افزودن نوشته | چگونه در سایت وردپرسی WordPress مطلب بگذاریم
تصویر شاخص

هانیه توسلی”از هنروری تا ستاره شدن در سینما”بیوگرافی+عکس

نظرسنجی صدای سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.