آزمون آیلتس
آزمون آیلتس

درباره آزمون آیلتس IELTS | تعداد سوالات ، نمره ، بخش ها و..

امروزه، بسیار می شنویم راجع به کسانی که قصد دارند به دلایلی متفاوت، در کشور های مختلف ادامه ی تحصیل دهند. این گونه افراد ویا بهتر است بگویم دانشجویانی که جویای ادامه ی تحصیل در کشور دیگری هستند، در ابتدا باید سطح زبان انگلیسی خود را به طرز مطلوب و قابل قبولی بالا ببرند. در ادامه میخواهیم به این بپردازیم که، یکی از شرایط قبولی برای تحصیل در دانشگاه های کشور های مختلف اخذ مدرک آیلتس (IELTS کوتاه شده ی عبارت International English LanguageTesting System به معنای سامانه ی بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی) از سازمانی معتبر است.

آزمون آیلتس سطح زبان انگلیسی شما را در زمینه های مختلف می سنجد.

در بعضی از کشور ها مانند بریتانیا این آزمون تنها دو بار در سال برگزار می شود. ولی در بسیاری از کشور های مختلف جهان این آزمون چهار بار در سال برگزار می شود. با اخذ این مدرک شما قادر به دریافت ویزا، تحصیل و حتی جستجوی کار در کشوری دیگر خواهید بود.

بسیاری از متقاضیان آزمون دکتری ( PhD) نیز خواستار اخذ این مدرک هستند چرا که با ارائه ی این مطلب مصاحبه ی بهتری برای قبولی در آزمون دکتری خواهند داشت.

شرایط ثبت نام این آزمون به گونه ای است که شما باید به صورت اینترتی وارد سایت مربوطه شوید و با پرداخت هزینه ای که مشاوران این مرکز مقدار و نحوه ی چگونگی پرداخت آن را با شما در میان می گذارند، اطلاعات خود را به عنوان داوطلب وارد کنید. برای قبولی در آزمون آیلتس منابع زیادی اعم از مجازی و غیر مجازی وجود دارد.

IELTS 2 1024x576 - درباره آزمون آیلتس IELTS | تعداد سوالات ، نمره ، بخش ها و..
آزمون آیلتس

به هر طریقی سعی کنید، سطح زبان انگلیسی خود را با خواندن کتاب های مختلف، تماشای فیلم های آموزشی و یا با شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف بالا ببرید و سعی کنید دایره ی لغات و مهارت های زبانی خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهید. بسیاری از آموزشگاه ها نیز با ارائه کلاس های فشرده و یا نیمه فشرده می توانند سطح مهارت های زبانی شما را به طرز چشمگیری بالاببرند. بسیاری معتقد هستند که برای کسب نمره ی قابل قبول در آزمون آیلتس حداقل شش الی هفت ماه را باید برای یادگیری بخش های مختلف در نظر بگیرید.

آزمون آیلتس دارای چهار بخش مختلف Writing،Reading، Listening و Speaking می باشد، که هر بخش حدودا دارای ۴۰ سوال است.

نمره ی این آزمون مقیاسی بین ۰ تا ۹ می باشد که کمترین نمره ی معتبر برای قبولی در دانشگاه های مختلف و یا حتی برای کسب موقعیت های شغلی ۴ می باشد.

عده ای بر این باورند که بهترین نمره ای که می توان از این آزمون گرفت نمره ی ۷ می باشد. ولی اخیرا عده ای از داوطلبان به نمره ی ۸و یا حتی ۹ نیز، دست یافته اند.

همانطور که پیداست اخذ نمره های بالای هفت نیازمند تلاشی هنگفت در جهت بالابردن سطح توانایی ها و مهارت ها در هر هر ۴ زمینه ی مد نظر می باشد.

اگر واقعا به دنبال اخذ مدرک آیلتس با نمره ی بالا هستید داشتن یک برنامه ریزی  و زمان بندی مناسب می تواند کمک شایانی در جهت پیشبرد این هدف به شما باشد.

ielts 1 1024x576 - درباره آزمون آیلتس IELTS | تعداد سوالات ، نمره ، بخش ها و..
آزمون آیلتس

بیشتر بخوانید : ۱۵ نکته مهم برای موفقیت در کنکور ارشد و دکتری

نظرسنجی مجله تایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.