مصاحبه موفق
مصاحبه

۱۷ پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه

مصاحبه موفق

سؤالات مصاحبه ای خاصی وجود دارد که سبب می شوند در زمان ها و مکان ها مختلفی پرسیده شوند . این سؤالات مصاحبه اساسی همیشه قابل اجرا و آشکار است، مهم نیست که چه شغلی روی میز باشد.

ما ۱۷ پرسش مصاحبه مصور و روشی برای پاسخ دادن به هر کدام را شناسایی کرده ایم.

22 1024x279 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

دیگر نگران نباشید. این استراتژی ها به شما کمک می کند تا پاسخ ها را آماده کنید برای برخی از مصاحبه های سخت تر یا مصاحبه ای که با آن مواجه هستید.

کمی درباره خودتان بگویید؟

پرسش ۱٫ کمی درباره خودتان بگویید؟

این یک سوال مصاحبه شغلی است. به جای راه اندازی مستقیم در مصاحبه، مصاحبه کننده شما از شما می خواهد خودتان را معرفی کند. از آنجایی که این سوال بسیار گسترده است، آنچه آنها واقعا میپرسند این است که «چقدر شما خودتان را بیان می کنید؟» اگر چه راه های زیادی برای پاسخ دادن به این سوال وجود دارد، توصیه می کنیم یک مروری کوتاه از زندگی خود داشته باشید. چیزهایی که باید شامل: شغل، مهارت و مدرک های اخیر ،

شما می توانید پاسخ خود را با بینش کمی از سرگرمی های شخصی خود بپوشانید، اما نباید تمرکز خود را از پاسخ خود داشته باشید. بهترین راه برای این سوال چیست؟

کوتاه بودن پاسخ : (در ۱ دقیقه یا کمتر) پاسخ را آماده کنید ؛ شما را در چگونگی استفاده از آن شگفت زده خواهد کرد. احتمالا زمانی که شما به پایان رسید، چیزی که شما ذکر کرده اید به سوال بعدی مصاحبه کننده منجر می شود.

9 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

چه چیزی در مورد محلی که برای مصاحبه ورودی آن رفته اید ، برای شما اهمیت دارد؟

پرسش ۲٫ چه چیزی در مورد محلی که برای مصاحبه ورودی آن رفته اید ، برای شما اهمیت دارد؟

با پرسش این مصاحبه، مصاحبه کننده شما سعی می کند الف) شور و اشتیاق شما برای کار را بشناسد و ب) وصف و درک شما از آن شغل یا محل را بداند.

مصاحبه دهیم - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم

بزرگترین نقاط قوت شما چیست؟

پرسش ۳٫ بزرگترین نقاط قوت شما چیست؟

بهترین گزینه شما صداقت است پاسخگویی به نفع مصاحبه شونده شما می تواند به ضرر شما باشد. اگرچه انتخاب مهارت های خاص که مربوط به کار هستند، ایده آل هستند.

برخی از نکات برجسته جهانی شامل موارد زیر است: خوب کار کردن در زمان مقررات، مهارت های ارتباطی قوی و دقیق بودن. این مهارت ها همیشه خوب است، مهم نیست که چه چیزی روی میز باشد.

18 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم

بزرگترین ضعف های شما چیست؟

پرسش ۴٫ بزرگترین ضعف های شما چیست؟

معکوس از سوال قبلی، که می تواند کمی سخت باشد، زیرا شما نمی توانید چیزی بیش از حد گفته که به شخصیت خودتان آسیب برسانید شما باید یک معامله گر باشد. در این مورد، داشتن بیش از حد صداقت می تواند یک مشکل محسوب شود بنابراین نیازی نیست همه ضعف هایتان را بگویید چرا که شما در یک معامله هستید. به عنوان مثال، می گویند شما مجرد هستید و این را نقطه ضعف دانسته اید ، اما اینکه قصد اصلاح آن را نداشته باشید بد است ، پس نقاط ضعف را همراه امید به اصلاح بگویید و برنامه ی شما برای اصلاح آن. و یا اینکه هنوز فرصت متاهل شدن را پیدا نکرده اید.

چگونه مصاحبه کنیم 1024x535 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

درباره این شرکت چه می دانید؟

پرسش ۵٫ درباره این شرکت چه می دانید؟

این سوال مصاحبه یک تلاش واضح برای پیدا کردن این مطلب است که شما با چه کیفیتی تحقیقات خود را برای حضور در این شرکت و یا محل انجام داده اید.

با تحقیق در مورد شرکت قبل از مصاحبه، در مورد شغل مشتاق هستید. بنابراین می توانید با یک فعالیت ساده مثل چک کردن وب سایت شرکت و انجام جستجوی سریع گوگل به اطلاعات مهمی دست یابید. به دست آوردن اخبار اخیر مانند تغییر مدیریت های شرکت ، یک رویداد بزرگ شرکت، و یا راه اندازی محصول جدید می تواند یک ستاره طلایی از مصاحبه کننده خود را کسب و نشان می دهد شما چیزهای خوبی را می دانید. و پیگیر مسائل مهم مربوط به محل مصاحبه بوده اید.

موفقیت در مصاحبه - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم

چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

پرسش ۶٫ چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

این سوال فرصتی عالی برای برجسته کردن مهارت هایی است که بسیار شبیه کار شما برای مصاحبه هستند. اگر شما می توانید از چیزی که شما را از دیگران در زمینه خاصی متمایز می کند ، گفتنش بهتر است. تا گفتن پاسخ هایی مانند: “من همیشه می خواستم برای شرکت X کار کنم” یا “این کار به من کمک خواهد کرد تا گام بعدی در برنامه هایم را بردارم و…” در عوض، سعی کنید بر روی ارزشی که به آن نقش می بخشید، تمرکز کنید.

8 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

چگونه از کاندید های دیگر متفاوت هستید؟ چه فرقی با آن ها دارید؟

پرسش ۷٫ چگونه از کاندید های دیگر متفاوت هستید؟ چه فرقی با آن ها دارید؟

احتمالا اکثر کاندیداهای مورد نظر مصاحبه شده دارای مدارک بسیار قابل مقایسه هستند، بنابراین این سوال واقعا فقط یک نکته را می خواهد و آن اینکه: “چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟”

برای پاسخ دادن به آن باید یکسان باشد: مهارت های خود را برجسته کنید و توضیح دهید که چگونه سودی برای شرکت به ارمغان می آورد. برجسته کردن مدرک ها یا مهارت های بین رشته ای که در کار شما هست ، اهمیت چندانی ندارد،

استراتژی خوب در این زمینه این است که آن ها را متقاعد کنید که چگونه برای آن ها سود آور خواهید بود.

2 1024x683 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

در مورد یک درگیری کاری که شما تجربه کرده اید و چگونگی حل شدن آن را برای من توضیح دهید؟

پرسش ۸٫ در مورد یک درگیری کاری که شما تجربه کرده اید و چگونگی حل شدن آن را برای من توضیح دهید؟

جزئیات درگیری ها به دو دلیل چالش برانگیز است. اول، آن را نیاز به تمرکز بر داستان سرایی است. ثانيا، اين پتانسيل را دارد که مجبور می شوید آن ضعفي را که مي خواهيد در مورد آن بحثی نکنيد، بيان کنيد. این ممکن است به نظر عرفانی شبیه باشد، اما بهترین راه پاسخ دادن به این سوال این است که انتخاب یک درگیری که پایان شاد داشته باشد، و این پاسخ ایده آل است.

فقط به یاد داشته باشید، نباید یک درگیری را انتخاب کنید که محل کار سابق شما را بد جلوه می دهد.

23 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه

چه ویژگی یک رئیس را اهمیت می دهید؟

پرسش ۹٫ چه ویژگی یک رئیس را اهمیت می دهید؟

وقتی یک مصاحبه کننده این سوال را مطرح می کند، احتمالا تلاش می کند تا در مورد فرهنگ شرکت خود و یا رهبران کنونی آن ها را برایش توضیح دهید و درک شما را بسنجد ، بهترین مسیر؟ صادق باشید بدون اینکه بیش از حد روشن صحبت کنید. چرا که شما هرگز نمی دانید چه نوع مدیرانی با شما کار می کنند. با توجه به ویژگی هایی عام که به طور جهانی مثبت هستند مانند عدالت، شنونده خوب، توانائی، هوشمند و غیره، پاسخ دهید.

5 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
مصاحبه

در ۵ یا ۱۰ سال آینده خود را کجا می بینید؟

پرسش ۱۰٫ در ۵ یا ۱۰ سال آینده خود را کجا می بینید؟

از این پرسش خواسته می شود تا تعیین کنید که شغل مورد نظرتان را برای برنامه ریزی طولانی مدت خود در نظر می گیرید. آیا چند ماه می گذرد؟ آیا شما انتظارات غیر واقعی از جایی که نقش را هدایت می کنید، انتظار دارید؟

برای پاسخ به این سوال، مانند بسیاری از سؤالات مصاحبه ، صادقانه بگویید. اگر شما امیدوار باشید که به نقش ارشد یا مدیریتی بیشتری بروید، بگوئید، اما واقعی باشید. اکثر مصاحبه کنندگان از جاه طلبی خود قدردانی می کنند.

17 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوال مصاحبه

چرا شما شغل فعلی خود را ترک می کنید یا می خواهید ترک کنید؟

پرسش ۱۱٫ چرا شما شغل فعلی خود را ترک می کنید یا می خواهید ترک کنید؟

اگر به دنبال یک دلیل خوشایند باشید، مثل اینکه شما به دنبال نقش ارشد بیشتری هستید یا برای پیدا کردن یک کار با رفت و آمد کوتاه، به هر حال، صادق باشید.

اگر شما اخراج شده اید، این سوال می تواند کمی بیشتر خطرناک باشد. با این حال، صداقت هنوز بهترین سیاست است، زیرا احتمال دارد که مصاحبه کننده شما از طریق مدیریت در کار قبلی شما پیگیری کند. فقط به یاد داشته باشید که با توجه به آنچه که آموخته اید و چگونگی تلاش برای بهبود آن، این بخش از سخن خود را مثبت را به پایان برسانید.

با دید مثبت در مصاحبه خود ، شما شگفت زده خواهید شد که چگونه می توان جهان را در زمانی که به دنبال یک شغل هستید، کوچک کنید. نگرش بد می تواند شما را به عنوان یک فرد دشوار به نظر برساند که منجر به پذیرش نشود.

10 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم

همکاران و یا رئیس شما ، شما را چگونه توصیف می کنند؟

پرسش ۱۲٫ همکاران و یا رئیس شما ، شما را چگونه توصیف می کنند؟

این سوال فرصتی عالی برای نمایش نقاط قوت ارائه می دهد که ممکن است به نظر برسند که به طور مستقیم از شما می آید. به عنوان مثال، اعلام می کنند که شما سخت کار می کنید، که این از طرف همکاران کاملا قابل قبول است.

بهترین استراتژی؟ به عقاید واقعی که از آن دریافت کرده اید، فکر کنید ، آنچه که از همکاران و دیگران شنیده اید.

موفق - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه ها

شما انتظار چه حقوقی را دارید؟

پرسش ۱۳٫ شما انتظار چه حقوقی را دارید؟

شما نمی خواهید خود را در این مرحله به حقوق خاصی متصل کنید، بنابراین احساس راحتی می کنید.

این را به یاد داشته باشید شما مجبور نیستید که پیشنهاد اول را بپذیرید.

همچنین قبل از مصاحبه، تحقیق در زمینه حقوق و دستمزد نیز مهم است. چندین منبع مختلف را قبل از اینکه عدد را با هم مقایسه کنید، مقایسه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که حقوق بسته به مکانی که شما در آن زندگی می کنید و سال و تجربه شما متفاوت است.

شغلی 1024x683 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه ها
اگر شما یک حیوان بودید، کدام بودی؟

پرسش ۱۴٫ اگر شما یک حیوان بودید، کدام بودی؟

گاهی اوقات شما می توانید سوالات تیزرهای مغرضانه مانند این را مطرح کنید. هدف این است که شما روی پای خود فکر کنید. چقدر سریع و خلاقانه می توانید پاسخ دهید؟

اگر شما می توانید پاسخی را ارائه دهید که به کار مربوط می شود، به دنبال آن هستید ولی نباید زمان زیادی برای پاسخ اینگونه سوالات ، مصاحبه کننده ها را منتظر بگذارید ، چرا که این نوع مصاحبه ها یک نوع شخصیت سنج است. اگر مشکل در تفکر در زمان محدود وجود دارد، پس زمان کمی برای جمع آوری افکار خود دارید بنابراین با پاسخی مانند “این یک سوال جالب است. من فکر می کنم باید گفت … “

1 1 1024x576 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم
شما فکر می کنید شرکت ما چگونه می تواند بهتر باشد؟

پرسش ۱۵٫ شما فکر می کنید شرکت ما چگونه می تواند بهتر باشد؟

این سوال یک فرصت عالی برای شما برای ارائه بینش واقعی است و نشان می دهد که شما مهارت ها و تجربیات ارزشمندی برای حل هر مشکلی که ارائه می کنید را به ارمغان می آورید.

قبل از مصاحبه مطمئن شوید و تحقیقات خود را انجام دهید. اگر شما با این شرکت آشنا هستید، می توانید پاسخ مناسب را ارائه دهید. هرگز این نگوئید که نمیتوانید به هیچ چیز فکر کنید.

21 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه
چه انتقاداتی را در مورد محل مصاحبه در نظر دارید؟

پرسش ۱۶٫ چه انتقاداتی را در مورد محل مصاحبه در نظر دارید؟

این سوال مصاحبه، بسیار شبیه سوالات در مورد حل مناقشات، شما را در نقطه ای در مورد یک موضوع قرار می دهد که اغلب می تواند ناراحت کننده باشد.

هیچ کس دوست ندارد مورد انتقاد قرار گیرد، اما در محل کار، این واقعیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خوشبختانه، واقعا تنها یک راه قابل قبول برای پاسخ به این سوال وجود دارد:

شما آن را به صورت سازنده، نه شخصا اگر می توانید نمونه ای از یک زمان را مورد انتقاد قرار دهید و آن را به یک فرصت برای رشد تبدیل کنید.

شغلی 3 1024x512 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه
آیا سوالی هست که بخواهید از ما بپرسید؟

پرسش ۱۷٫ آیا سوالی هست که بخواهید از ما بپرسید؟

بسیاری از افراد برای مصاحبه شغلی این سوال را می شنوند

و احساس ترس را به شخص القاء می کند ، ترس از اینکه فرصت تمام شد ،

اما باید بدانید که این مساله ترس ، هدف سوال نیست ،

بلکه هدف نوع نگاه شماست که آیا امیدوار هستید و خوب پاسخ می دهید،

و این سوال این فکر را القاء می کند که شخص بازجویی را از دست داده است

و آن ها می خواهند سریع به سمت خداحافظی بروند.

این سوال شانس نهایی شما برای نشان دادن شور و شوق شما برای نقش است و نشان می دهد که شما به کار خود متعهد هستید.

و یا “هیچ” به نظر می رسد بی علاقه است. مطمئن نیستید چه چیزی بپرسید؟

در اینجا چند گزینه سوال وجود دارد:

  • یک روز کاری / روز کاری معمولی در این نقش چیست؟
  • در مورد این نقش چه چیزی می توانید بگویید که در توصیف شغل نبود؟
  • چگونگی موفقیت در این نقش سنجیده می شود؟
  • چگونه فرهنگ اداری را توصیف می کنید؟
  • بیشتر در مورد کار در اینجا چکار می کنید؟
  • بزرگترین چالش های این نقش چیست؟
  • این نقش را در چند سال آینده کجا می بینید؟
1 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم
سخن پایانی

بدون تردید، این فقط چند مورد از پرسش های مصاحبه ای است که شما در طول زندگی حرفه ای خود با آن روبرو خواهید شد.

کلید پاسخ دادن به هر سوال مصاحبه (چه در این لیست و چه نه) باید آماده شود. سوالات مصاحبه به سه دسته تقسیم می شوند: در مورد شرکت، در مورد حرفه شما و در مورد مهارت های شما. اگر آماده پاسخگویی به سوالات در مورد این ۳ موضوع هستید، می توانید در مورد هر گونه سوال پرسیده شده پاسخ دهید.

به یاد داشته باشید:

مصاحبه گران به دنبال نیروی کار مناسب خود هستند پس همان را جستجو می کنند و همان را به آن ها بدهید که جستجو می کنند ،

آنها سعی نمی کنند به شما سفر کنند یا شما را فریب دهند

آنها فقط می خواهند اعتماد به نفس داشته باشند که آنها افراد مناسب را استخدام می کنند!

صادقانه و متفکر باشید و شما در مسیر درست قرار دارید.

نوشته شده در مجله تایم

شغلی 4 1024x682 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه
7 1024x683 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات استخدام
4 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات استخدام
19 1024x513 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم
16 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم
15 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات
13 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
سوالات
شغلی 1 1024x683 - 17 پرسش مصاحبه ها و پاسخ صحیح آن ها | بدانیم چگونه مصاحبه کنیم + سوالات مصاحبه
چگونه مصاحبه کنیم

بیشتر بخوانید : چند شاخص برای موفقیت در مصاحبه دکتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.