Activision
Activision

گزارش مالی شرکت اکتیویژن و پیش‌فروش عالی Black Ops 4

امروز شرکت اکتیویژن گزارشی از عملکرد مالی خود از تاریخ یک آوریل تا پایان ۳۰ام ژوئن منتشر کرد. در این گزارش  به عملکرد قدرتمند عنوان Crash Bandicoot و پیش‌فروش فوق‌العاده‌ی Call of Duty: Black Ops 4 اشاره شده است.

در ادامه می‌توانید ارقام و اعداد مربوط به عملکرد این شرکت در دومین فصل سال را مشاهده کنید. برخلاف دیگر شرکت‌ها که این سه ماه را به عنوان اولین سه ماهه‎ی سال مالی خود در نظر می‌گیرند، شرکت اکتیویژن فعالیت‌های خود را براساس ماه‌های سال میلادی برنامه‌ریزی می‌کند. براساس آمار منتشر شده، این شرکت عملکرد و فروشی فراتر از انتظار را تجربه کرده است. میزان فروش این شرکت در سه ماهه‌ی دوم سال بسیار بیشتر از سه ماهه‌ی اول بوده است.

 

در کنفرانس خبری این شرکت، آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick) به عنوان مدیر ارشد اجرایی شرکت اکتیویژن، توضیحاتی را درباره‌ی این گزارش به خبرنگاران ارائه کردند.

این سه ماه نیز یک فصل قدرتمند دیگر برای شرکت اکتیویژن بیلیزارد (Activision Blizzard) بود. فروش جهانی عناوین ما، به ما اجازه داد که رکورد سود و درآمد خالصمان را در مقایسه با فصل گذشته بهبود ببخشیم. در هفته‌ی گذشته ما فینال مسابقات Overwatch League را برگزار کردیم. ما فصل بسیار موفقی را پشت سر کذاشتیم و موفق شدیم جایگاه خود را در مسابقات Esport محکم کنیم. ما برنامه داریم چنیدین سری جدید را در آینده معرفی کنیم.

در گزارش این شرکت، آمده است که عنوان Call of Duty Black Ops 4 در زمینه‌ی پیش‌فروش بسیار “قدرتمند” ظاهر شده است. همچنین پس از عرضه‌ی آخرین بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی بازی Destiny 2، آمار بازی‌بازان و فروش این عنوان بیشتر شده است. عنوان Crash Bandicoot نیز عمکلرد بی‌نظیری برروی کنسول ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی، داشته است.

مهمترین بخش‌های این گزارش را می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

  • در فصل گذشته، ۳۵۲ میلیون بازی‌باز فعال در یک ماه (MAU) به تجربه‌ی عناوین شرکت اکتیویژن بیلیزارد پرداخته‌اند.
  • عناوین شرکت اکتیویژن ۴۵ میلیون بازی‌باز فعال ماهانه داشته‌اند. عنوان Call of Duty World at War II همچنان تعداد کاربران بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین این سری، دارد. پیش‌فروش عنوان Call of Duty Black Ops 4 بسیار قدرتمند بوده است. تعداد کاربرانی که عنوان Black Ops 3 را تجربه کرده‌اند به صورت ماهانه در حال افزایش است. در جریان این سه ماه، دومین بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی بازی Destiny 2 منتشر شد و آمار فروش آن در مقایسه با دومین بسته‌ی الحاقی Destiny 1 بسیار بیشتر بوده است و آمار کاربران ماهانه‌ی این عنوان پس از عرضه‌ی بسته‌ی Warmind در حال افزایش است. عنوان Crash Bandicoot با موفقیت، برروی کنسول ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد و عملکرد بی‌نظیری از خود نشان داد.
  • بازی‌های منتشر شده از سوی شرکت بیلیزارد ۳۷ میلیون کاربر ماهانه داشته‌اند. این آمار مربوط به پیش از عرضه‌ی بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی جدید بازی World of Warcraft می‌باشد. استقبال بازی‌بازان از بسته‌ی الحاقی Battle for Azeroth فوق‌العاده بوده و این بسته‌ی گسترش‌دهنده پیش‌فروش موفقی داشته است. شرکت بیلیزارد برروی لیگ بازی Overwatch و هیجانات این مسابقات و همچنین برگزاری مسابقات و رویدادهای آینده تمرکز کرده است. این شرکت برنامه دارد محتوای جدیدی شامل شخصیت‌های جدید، نقشه و آیتم‌های تزیینی جدیدی برای این عنوان در فصل آینده منتشر کند. میران پیش‌فروش جدیدترین بسته‌ی الحاقی بازی Hearthstone، یعنی Boomsday Project از هر بسته‌ی الحاقی دیگری که برای این عنوان منتشر شده، در بازه‌ی زمانی مشابه بسیار بیشتر بوده است.
  • عناوین استودیوی King بیش از ۲۷۰ میلیون کابر فعال ماهانه داشته‌اند. عنوان Candy Crush همچنان عملکردی فوق‌العاده و پایدار را تجربه می‌کند. تعداد بازی‌بازان این عنوان در حال افزایش است و هر کاربر به طور میانگین ۳۶ دقیقه در روز صرف تجربه‌ی این عنوان کرده است.

در این کنفرانس خبری به موارد زیر نیز اشاره شد:

  • میزان فروش کلی شرکت اکتیویژن بیلیزارد در سه ماهه‌ی دوم به رقم یک میلیراد دلار رسیده است.
  • شرکت اکتیویژن رکورد فروش خود را در این فصل بهبود داده است که این موضوع مدیون فروش خوب Call of Duty WW II، Call of Duty Black Ops 3 و Destiny 2 می‌باشد.
  • در این فصل، از ۱۰ بازی پرفروش موبایل در آمریکا، دو عنوان متعلق به استودیوی King بوده است. عنوان Candy Crush Saga برای نهمین فصل متوالی، در رتبه‌ی اول قرار دارد.

منبع:گیمفا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.