metroexoduswinter 1050x525 - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

همیشه نباید به امتیاز و متای بازی ها زیاد توجه کنیم زیرا برخی بازی ها بسیار میتوانند بهتر از متایی باشند که به آنان داده شده ، بازی Metro Exodus ، دارای متای ۷۹ است ولی پس از آپدیت های دو هفته اول ، بازی بهتر از تصویری است که از این امتیاز در ذهن داریم ولی با تغییراتی میتوانست به یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص این نسل تبدیل شود.

metro 1 1024x576 - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

سیستم تیراندازی ، کرفتینگ ، لوت کردن و آپگرید در بازی نقصی ندارند ، شخصیت های دیگر بازی هم بسیار خوبند ولی متاسفانه کارکتر اصلی بازی که Artyum نام دارد یکسری مشکلات شخصیت پردازی دارد ، مانند اینکه فقط در روایت زمان loading بازی صحبت میکند و حرف خاص دیگری درون بازی نمیزند و کاملا نسبت به برخی رفتار ها سرد و بی تفاوت است که همین امر باعث شده داستان بازی آنطور که باید شکل نگیرد ، داستان بازی بر اساس یک رمان روسی است و داستان سفری را روایت میکند ، داستان بازی کاملا بی نقص است ، گیم پلی بازی هم تقریبا خوب است ، از نظر گرافیکی نیز بازی بسیار خوب عمل کرده و مخصوصا در لحظات آخر بازی ، نورپردازی و همه چیز حس نسخه های قبلی این بازی را در ذهن ما زنده میکند ولی درعوض هوش مصنوعی بازی چندان که باید خوب نیست.

درهمین خصوص : معرفی بازی Metro Exodus

Metro Exodus 1 1024x576 - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

بازی Metro Exodus دارای سه منطقه جهان باز یا همان Open World است و بقیه مناطق دارای حالت خطی هستند ، هرکدام از این مناطق حس و حال جدایی به بازیکن میدهند مانند منطقه بیابانی که مارا یاد mad max می اندازد و یا منطقه جنگلی حس farcry را به ما میدهد. طراحی مناطق بسیار خوب صورت پذیرفته ولی متاسفانه به جز یکی از مناطق ، حرکت در سایر مناطق دیگر کند و خسته کننده می باشد ، شخصیت اصلی بازی پس از طی کردن مسافتی حدود ۵۰ متر خسته میشود و آرام قدم میزند که باهث میشود سرعت پیشروی شما در بازی کندتر شود علاوه بر این از قایق نیز در بازی استفاده زیادی میشود که این امر نیز به دلیل سرعت کم قایق ، باعث خسته شدن بازیکن میشود.

Metro Exodus 2 1024x576 - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

داستان بازی Metro Exodus درمورد گروهی است که تازه متوجه شده اند زندگی بر روی کره زمین ممکن است و سوار بر یک قطار برای رسیدن به یک مقصد خاص در حرکت هستند ولی وسط داستان یک حادثه خاص باعث میشود درام بازی تقویت شود و شخصیت های داستان به شکل یک خانواده درآیند.

موسیقی بازی نیز بدون نقص است و صداپیشه ها نیز عالی عمل کرده اند و ایراد خاصی در زمینه صداگذاری بازی نیست ، سلاح های شما در بازی زیاد و متنوع هستند و قابلیت شخصی سازی اسلحه ها را نیز دارید.

Metro Exodus 3 1024x576 - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

بدون شک یکی از بهترین لحظات در بازی Metro Exodus زمانی است که تمامی افراد در انتهای مراحل درون قطار جمع میشوند و به سمت منطقه جدیدی حرکت میکنند و عوض شدن مناطق بدون لودینگ دیده میشود و داخل قطار هم بازمانده ها شبیه به یک خانواده در کنار هم هستند ، قسمت photo mode بازی نیز بسیار سادست ولی متاسفانه قابلیت حرکت دوربین را ندارد و نمیشود گفت که عکس های خوبی از برخی مناظر عالی درون بازی میتوان گرفت.

metroexodus - نقد و بررسی کامل بازی Metro Exodus | تجربه بی نظیر ترس

درکل بازی بسیار عالی و خوب عمل کرد فقط چند مورد مانند حرکت آرام و کند در برخی مناطق و لودینگ طولانی ، شخصیت پردازی کاراکتر اصلی و مشکلات شدید فنی در زمان عرضه ، باعث شدند بازی جایگاهش از چیزی که پتانسیلش را دارد کمتر شود.

بیشتر بخوانید : نقد و بررسی بازی Just Cause 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.