iron man 1040x525 - مرد آهنی | بیوگرافی Iron Man معرفی کامل به همراه عکس

مرد آهنی | بیوگرافی Iron Man معرفی کامل به همراه عکس

در این پست از مجله تایم با بیوگرافی Iron Man مرد آهنی در خدمت شما هستیم. امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید. مرد آهنی یکی از ابرقهرمان های مارول Mavel است.

نام واقعی: تونی استارک Tony Stark

محل زندگی:نیویورک سیتی New York

اولین حضور: Tales of Suspense 1963

خلق کنندگان: Stan Lee, Jack Kirby, Larry Lieber, and Don Heck

قدرت ها

تونی استارک بدون زره آهنی خود قدرت خارق العاده ای ندارد. تونی یک مهندس نابغه است و از استعدادهای خود برای ساخت یک لباس جنگی آهنی استفاده کرده است که این لباس شخص درون لباس را قادر می کند پرواز کند. از دستان و سینه اش پرتوهای انرژی شلیک کند و در برابر خلا در فضا مقاومت کند. این لباس مخصوص همچنین باعث می شود که پوشنده در برابر ضربه کمتر صدمه ببیند. عمچنین می تواند از قدرت فوق بشری برخوردار شود. این لباس مدام در حال طراحی مجدد است تا با چالش های جدیدی که تونی استارک روزانه با آن روبرو می شود مقابله کند .

وی لباس های ویژه ای هم دارد که هر کدام را در شرایط خاصی به تن می کند مانند لباس مخصوص قطب شمال ، لباس فضانوردی ، لباس مخفیکاری ، Hulk Baster  و Thor Buster .

تا کنون در کامیک های iron man  چهل مدل مختلف از لباس های جنگی او به نمایش گذاشته شده است.

تیم های مرتبط با مرد آهنی :

Mighty Avengers

Ultimates

حضور دارد در  :

Iron Man

Ultimate Iron Man

New Avengers

Mighty Avengers

فکت های جالب:

اولین لباس جنگی او خاکستری بود و به جای جت ، اسکیت های غلتکی در پاها داشت.

دشمن های اصلی :

Mandarin

Crimson Dynamo

Titanium Man

Obadiah Stane

داستان اصلی مرد آهنی iron man:

تونی استارک جوان یک نابغه مهندسی مکانیک بود. بیست و یک سال داشت که شرکت پدرش را در دست گرفت و آن را یک شرکت بسیار موفق تبدیل کرد . در طی آزمایش فن آوری جدید در ویتنام ، تونی توسط ترکشی ازتله ی انفجاری مورد اصابت قرار گرفت. این ترکش نزدیک قلب او قرار گرفت و بدون کمک ، تونی می مرد.

در آنجا ، او توسط یک رهبر کمونیست اسیر شد و زندانی شد ، و مجبور شد اسلحه جدیدی برای حاکم بسازد. همچنین استاد هو یینسن Professor Ho Yinsen که یک فیزیکدان مشهور بود به همراه تونی زندانی شده بود .

آنها با هم به صورت مخفیانه برای آزادی از زندان اولین لباس جنگی را ساختند که همراه این لباس اولین مرد آهنی به وجود آمد. پروفسور هو حتی صفحه سینه این لباس را نیز با وسیله ای ساخته است تا به تپیدن قلب تونی کمک کند. تونی از لباسش برای فرار استفاده کرد ، ولی در این مرحله پروفسور هو جان خود را فدا کرد تا برای تونی زمان بخرد و او بتواند لباس جنگی اش را به تمام ظرفیت شارژ کند.

تونی با james Rhodes فرار کرد و به ایالات متحده بازگشت تا عضوی  از انتقام جویان شود و آموزه های پدرش را مبنی بر کمک به بشریت را جامه عمل بپوشاند. و در این راه از لباس جنگی خود بهره ببرد.. او همچنین همواره با شیطان درونش در مبارزه بود و همواره با مشکل مصرف الکل مواجه بود . در کنار قهرمان شدن و همکاری با Avengers ، تونی شرکت خود را به یک شرکت چند میلیارد دلاری تبدیل کرد. وی فناوری هایی که می ساخت را در اختیار S.H.I.E.L.D   قرار می داد فناوری هایی مانند Avengers Quinjet .

مرد آهنی و Armor Wars

موفقیت او ادامه داشت و این مساله باعث شد که او هدف Obadiah Stane شود. Obadiah یک میلیاردر و تاجر بزرگ اسلحه است.

اوبادیا به دنبال نابود کردن کردن تونی بود و سرانجام شرکت تونی را به چنگ آورد. تونی بی خانمان شد و به آخر خط رسید و لباس آهنی خود را به صمیمی ترین دوستش جیمز داد. Obadiah حتی به فناوری Iron Man دست یافت و شروع به ساخت نسخه شخصی خود با عنوان Iron Monger کرد. Obadiah برنامه داشت تااین لباس را به بهترین خریدار بفروشد. و کاری ندارد که این خریدار برای چه استفاده ای از این لباس استفاده خواهد کرد. سرانجام ، تونی زندگی خود را سر و سامان بخشید. او یک شرکت جدید تاسیس کرد و زندگی خود به عنوان مرد آهنی را از سر گرفت.

او حتی یک شرکت جدید به نام Circuits Maximus را نیز راه اندازی کرد. این عمل Obadiah را عصبانی کرد و به نبرد بین مرد آهنین وIron Monger منجر شد. هنگامی که استین باخت ، خودکشی کرد و همین باعث شد تا تونی دوباره به شرکت و زندگی خود  برگردد. بعداً ، وقتی افراد شرور بیشتر و بیشتری شروع به استفاده ازلباس جنگی برگرفته شده از لباس جنگی مرد آهنی کردند. استارک این را وظیفه خود دانست تا استفاده نابجا از فناوری های مبتنی بر طراحی های خود را متوقف کند. بدین ترتیب کامیک Armor Wars پدید آمد.

او آدم های شرور و حتی ماموران امنیتی سازمان های دولتی که از فناوری ها و لباس های جنگی  مشابه استفاده می کردند را مورد هدف قرار داد. لباس ها و فناوری های آن ها که به اعتقاد تونی مال او بودند را غیرفعال کرد ، فناوری خود را پس گرفت.

با وجود چنین تهدیدهای جهانی ، تونی شروع  به کمک به آغاز Illuminati کرد، گروهی متشکل از افرادی با قدرت های فوق العاده که برای کنترل سرنوشت جهان تلاش می کنند iron Man, Black Bolt, Sub Mariner, Professor X, Reed Richards, Dr. Strange تشکیل شده است. این گروه مسئول بازیابی سنگهای بی نهایت بودند ، مواردی که اگر با دستکش بینهایت ترکیب شوند ، قدرت هایی مانند قدرت الهی را به استفاده کننده از دستکش می دهند. آنها همچنین مسئول فرستادن هالک به مدار بودند که این کار باعث شد تا وقایع داستان “جنگ جهانی هالک” آغاز شود.

مرد آهنی و جنگ داخلی

تونی استارک همچنین یکی از نقش های اصلی Civil War بود جایی که دولت می خواست قهرمانان هویت خود را فاش کنند و جز ماموران شیلد شوند اما اکثر ابر قهرمانان از این پیمان سر باز زدند. استارک سردسته ابرقهرمانان شیلد در مقابل  Captain America که رهبر گروه مخالف بود قرار گرفت. پس از مبارزه دو گروه  کاپیتان آمریکا که فهمید نتیجه مبارزه ابرقهرمانان جز کشته و زخمی شدن مردم نیست، آتش بس داد و خود را تسلیم کرد.

کاپیتان آمریکا هنگام رفتن به دادگاه ترور شد و استارک خود را مسئول و مقصر قتل او دانست.

اخیراً ، تونی استارک نگران این واقعیت است که Skrulls وجود داشته اند که به آژانس ها و گروه های فوق العاده قدرتمند نفوذ کرده اند. مشکل اصلی این است که این Skrull ها برای همه غیر قابل کشف هستند و به همین دلیل همه مظنون هستند.ا او علیه Skrulls کار می کند . تونی امید دارد و خوش بین است که می تواند راهی بیابد تا این نفوذ مخفیانه را متوقف کند.

آلبوم عکس های مرد آهنی Iron man

بیشتر بخوانید: تیزر فیلم انتقام جویان جنگ ابدیت ” تریلر اونجرز ” _ Avengers Infinity War 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.