spider man 9 1050x525 - مرد عنکبوتی | بیوگرافی Spider man معرفی به همراه عکس

مرد عنکبوتی | بیوگرافی Spider man معرفی به همراه عکس

در این پست از مجله تایم با معرفی شخصیت مرد عنکبوتی Spider man در خدمت شما هستیم. این شخصیت در بسیاری از کامیک های مارول نقش اول را دارد.

نام واقعی :  Peter Parker

محل زندگی : New York City

اولین حضور: Amazing Fantasy 1962

خلق کنندگان: Stan Lee and Steve Ditko

ناشر: Marvel Comics

وابستگی به تیم : New Avengers

قدرت ها :

spider man 16 - مرد عنکبوتی | بیوگرافی Spider man معرفی به همراه عکس

Spider-Man توانایی هایی عنکبوتی از جمله قدرت فوق بشری و توانایی چسبیدن به بیشتر سطوح را دارد. او همچنین بسیار چالاک است و دارای رفلکس های شگفت انگیز است . مرد عنکبوتی همچنین دارای “حس عنکبوتی” است. که به او در هنگام خطر قریب الوقوع هشدار می دهد.

مرد عنکبوتی قدرت خود را با تکنولوژی تکمیل کرده است. پیتر به عنوان یک شیمیدان و دانشمند باهوش ، دستبندهایی را ایجاد کرده است ، دستبندهایی که یک توری چسبنده به پرتاب می کنند.  و به او اجازه می دهند از ساختمانی به ساختمان دیگر برسد و همچنین دشمنانش را به دام بیندازد. او همچنین استینگرهایی ایجاد کرده است که باعث انفجار انرژی قدرتمند می شوند و می توانند دشمنان را بیهوش کنند.

درخط داستانی اخیر ، مرد عنکبوتی. با توانایی های به مراتب قوی تر متولد شده است.او توانایی دید در شبش ارتقا پیدا کرده همچنین حس های چندگانه اش قوی تر شده و هر گونه لرزشی را می تواند از طریق تارهایش حس کند. علاوه بر این ، لباس جدید  “Iron Spidey” که استحکام بیشتری دارد میزان صدمه دیدن پیتر را کاهش می دهد.

اما به تازگی ، او از شر لباس جدیدش خلاص شده و به لباس کلاسیک خودش بازگشته است.

فکت جالب:

ناشران در ابتدا نمی خواستند شخصیتشان به نام Spider-Man باشد ، آنها فکر می کردند این اسم خیلی ترسناک است.

دشمنان اصلی مردعنکبوتی :

Green Goblin
Venom
Sandman
Hobgoblin
Vulture
Doctor Octopus
Lizard
Kraven
Chameleon
Mysterio
Rhino
Carnage

ریشه اصلی مرد عنکبوتی:

پیتر پارکر یک پسر نوجوان یتیم بود که با عمه می و عمو بن در Queens, New York زندگی می کرد. او پسر خجالتی بود. اما در علم بسیار باهوش و سرآمد بود. ا و غالباً توسط سایر بچه های محبوب تر مدرسه مانند  Flash Thompson مورد آزار و اذیت قرار می گرفت. اما دیری نگذشت که زندگی پیتر به هنگام بازدید از موزه علوم تغییر یافت.

در موزه علوم ، پیتر توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی گاز گرفته شد. نیش عنکبوت قدرت های عنکبوتی شکل به پیتر داد. پیتر با بدست آوردن این قدرت های مافوق بشری ابتدا به دنبال پول و شهرت می گشت. و بعدتر به فکر مبارزه با جرم و جنایت افتاد.

او با دار و دسته کشتی گیر کار کرد و به شهرت رسید. حتی در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد. به هنگام دزدی از برنامه تلویزیونی پیتر می توانست مانع دزد شود و او را متوقف کند. ولی پیتر تصمیم گرفت که این کار را نکند. پیتر بعداً فهمید که دزد برنامه تلویزیونی همان دزدی است که از عمه و عمویش سالها پیش دزدی کرده بود و در مشاجره آن دزد با عمویش ، عمو بن به دست این دزد کشته شده بود.

پیتر سخن عموی مرحومش را بخاطر می آورد که میگفت “با داشتن قدرت زیاد ، باید مسئولیت پذیری بالا هم وجود داشته باشد”. به این صورت پیتر راه مبارزه با جرم و جنایت را برمی گزیند و به این شکل مرد عنکبوتی واقعی متولد می شود.

یکی از بزرگترین نقطه های عطف در زندگی پیتر رابطه او با Gwen Stacy  بود .در سالهای جوانی  Gwen عشق زندگی پیتر بود. این دختر مو طلایی می توانست خیلی به پیتر بیاید. ولی این رابطه یک پایان غم انگیز داشت. جایی که در مبارزه با نورمن آزبورن ( گرین گابلین) ، Gwen کشته می شود. پیتر هر چه در توان داشت را انجام داد که از این اتفاق جلوگیری کند و او را نجات دهد. این اتفاق به کابوسی برای پیتر تبدیل شده بود. او دیگر می ترسید که هویت اصلی خود را برای کسی فاش کند مبادا آنان مورد هدف دشمنانش قرار بگیرند.

سرانجام پیتر با غم و اندوه ناشی ازمرگ  گوئن مقابله کرد و با مری جین واتسون ، دوست دبیرستانی .و در حال حاضر مدل و بازیگر رابطه برقرار کرد. رابطه آنها قوی بود.  اما پیتر همیشه می ترسید که با اعمال قهرمانانه اش مری جین را به خطر بیاندازد. مری جین سرانجام به پیتر گفت که مدتی است که می داند پیتر مرد عنکبوتی است.

در مینی سریال “جنگ های مخفی” ،بسیاری از قهرمانان و شرورهای زمین   توسط omnipotent  به یک سیاره منتقل می شوند  “The Beyonder.. در زمان اقامت در آنجا ، پیتر لباس مشکی جدیدی به دست می آورد که می تواند با قدرت تفکر شکل و ابعاد خود را تغییر دهد. همچنین میزان تارهای او بی نهایت می شوند. پیتر لباس را به زمین می آورد و با لباس جدید خود به مبارزه با جرم و جنایت ادامه می دهد. در ادامه مشخص می شود که این لباس یک موجود فضایی همزی است و سعی دارد کاملا با پیتر یکی شود.

با کمک Fantastic Four ، پیتر موفق می شود خود را از لباس سیاه آزاد کند و به پوشیدن لباس قرمز و آبی معمولی خود برگردد. با این حال ، Symiont بیگانه با روزنامه نگار و رقیب پیتر یعنی Eddie Brock   پیوند برقرار می کند و اورا به venom تبدیل می کند. از آن زمان پیتر و venom به دو دشمن اصلی تبدیل شده اند. و به نبرد با یکدیگر می پردازد.

پیتر زمانی متوجه شد که قدرتش با totem  بومیان آمریکایی مرتبط است که Morlun به او حمله کرد. چون مورلان به دنبال شکار افرادی است که این گونه قدرت را دارند.

در نبرد وحشیانه با  Morlun پیتر پارکر مرد.  تا دوباره با قدرت های قوی تر عنکبوتی متولد شود. همچنین در خلال این نبرد بود که عمه می فهمید پیتر مرد عنکبوتی است.  و اکنون یکی از حامیان قوی او است.

اخیرا مرد آهنی iron man یا همان تونی استارک، پیتر پارکر Spider man را زیر بال خودش قرار داده است.

تونی استارک لباس جدیدی به او داده است که توانایی های وی را افزایش می دهد ، مانند ضد گلوله بودن.

پس از تصویب قانون تونی به عنوان  نظارت بر ابرقهرمانان پیتر بعنوان کوچک ترین عضو Avengers  با پیمان نامه موافقت کرد و هویت مخفی خود را به جهانیان اعلام کرد. عملی که ممکن است در آینده عواقب جدی برای ابرقهرمانان داشته باشد. در این میان کاپیتان امریکا یکی از مخالفین افشای هویت قهرمانان بود.

مدتی زیادی طول نکشید تا پیتر متوجه شد که او در طرف اشتباه است. و به گروه قهرمانان سرکش کاپیتان آمریکا پیوست . وقتی جنگ پایان یافت و مرد آهنی پیروز شد ، پیتر مخفی شد و لباس سیاه خود را دوباره پوشید. او اکنون از دست مسئولین بنیاد قهرمان ها فراری است.

آلبوم عکس های مرد عنکبوتی Spider man

بیشتر بخوانید: مرد آهنی | بیوگرافی Iron Man معرفی کامل به همراه عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.