خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

خامس رودریگز در ۱۲ ژوئیه ۱۹۹۱ در شهر کوکوتای کلمبیا بدنیا آمد.

7329749a54f7638ee6aab6cc64ab4cc9 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

خامس بازیکن تیم فوتبال رئال مادرید و تیم ملی فوتبال کلمبیا است. همچنین وی جوان‌ترین کاپیتان تاریخ تیم ملی کلمبیاست. او آقای گل جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با ۶ گل شده است.

رودریگز فوتبالش را در همان دوران کودکی و به تشویق مادرش در شهر ایباگه با ثبت نام در مدارس فوتبال آغاز کرد. او از همان دوران همیشه پیراهن شماره ۱۰ را پوشیده است. از سال ۲۰۱۱ زمانی که ۲۰ سال داشت به عضویت تیم ملی بزرگسالان کلمبیا درآمده است. او اغلب در پست هافبک هجومی و یا وینگر راست و چپ بازی می‌کند.

17 1 7 142922james rodriguez - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

تیم‌های باشگاهی

انویگادو اف سی کلمبیا

khamez1 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
رودریگز فوتبال حرفه‌ای حرفه‌ای خود را در سال ۲۰۰۶ از باشگاه انویگادو اف سی شروع کرد. او در مدت زمان حضورش در این تیم در ۳۰ بازی ۹ گل به ثمر رساند.

 

اتلتیکو بانفیلد

gettyimages 93060056 crop1518044813852.jpg 1693159006 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
در سال ۲۰۰۸ خامس به تیم اتلتیکو بانفیلد آرژانتین پیوست اولین گل خود را در بازی برابر تیم روزاریو زد. او در این تیم درخشان بازی می‌کرد و یکی از ستاره‌های بی چون چرای تیمش به شمار می‌رفت. جیمز برای این تیم در ۴۲ بازی به میدان رفت اما زیاد گل نزد.

اف سی پورتو

khamez2 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
در سال ۲۰۱۰ خامس رودریگز جوان با قراردادی ۴ ساله و مبلغ ۵ میلیون یورو راهی تیم پورتو پرتغال شد و اولین گلش را در یک بازی دوستانه مقابل آژاکس هلند به ثمر رساند.

خامس اولین گل اروپایی خود را در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۰ در بازی با زسکا مسکو زد که منجر به برد تیمش شد.
در سال ۲۰۱۱ او همچنین یک هت تریک را در بازی با ویکتوریا گوایمارائس به نام خود ثبت کرد.در فصل ۲۰۱۱-۱۲ او برای پورتو ۱۴ گل و ۱۱ پاس گل داد.

James Rodriguez Porto 0 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ او در مرحله گروهی جام باشگاه‌های اروپا در مقابل پاری سن ژرمن یک گل زد که منجر به برد تیمش شد. او در زمانی که در تیم اف سی پورتو بازی می‌کرد در ۶۳ بازی که برای پورتو انجام داد ۲۵ گل وارد دروازه حریفان کرد.

موناکو

khamez3 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

سال ۲۰۱۳ پس درخشش جیمز جوان در تیم پورتو، سران موناکو تصمیم گرفتند او را به خدمت بگیرند و سرانجام با پیشنهادی ۴۵ میلیون یورویی به مدت ۵ سال با او قرار داد بستند.اولین گل خود برای موناکو را در برابر اویان به ثمر رساند.
رسانه‌های فرانسوی او را شاید بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه می‌دانستند اگر چه خودش گفته است به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

رئال مادرید

17 1 7 142812download - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
نشریه آس اسپانیا اعلام کرد که دو تیم رئال مادرید و موناکو برای عقد قراردادی ۶۳ میلیون پوندی جهت انتقال رودریگز از لویی دوم به سانتیاگو برنابئو به توافق رسیده‌اند. در این میان نشریه آس ادعا کرده خامس که تابستان سال گذشته با قراردادی ۳۸ میلیون پوند از پورتو به موناکو پیوست، با رقمی نزدیک به دو برابر ارزش قرارداد فعلی‌اش به کهکشانی‌ها خواهد پیوست.

 

3d13a727 16be 3b6e 928a ef87037fda71 e1544970718265 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

خامس رودریگز ستاره تیم ملی فوتبال کلمبیا با عقد قراردادی ۶ ساله به ارزش ۶۳ میلیون پوند به رئال مادرید پیوست تا بدین ترتیب خامس به آرزوی دوران کودکی خود که بازی کردن در رئال مادرید بود برسد و کهکشانی‌ها در فاصله کمتر از یک هفته پس از تونی کروس آلمانی دومین ستاره ارزشمند و جدید خود را به خدمت بگیرند.

 

بایرن مونیخ

01209612 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
انتقال وی به بایرن مونیخ خیلی طول نکشید و پس از چند ساعت با اعلام باشگاه وی به‌طور قرضی و با قراردادی دو ساله رسماً به جمع باواریایی‌ها پیوست و دوباره شاگرد کارلو آنچلوتی شد.

این اتفاق در حالی افتاد که از هفته‌ها پیش صحبت مذاکره و پیوستن رودریگز به تیم‌هایی نظیر میلان، چلسی، منچستریونایتد وپاری سن ژرمن به گوش می‌رسد اما در آخر این بایرن بود که خیلی زود با رئال مادرید به نتیجه رسید و شماره ۱۰ کلمبیایی را جذب کرد. او در بایرن صاحب پیراهن شماره ۱۱ می‌باشد.

البته جزئیات این قرارداد بدین شکل است که باشگاه بایرن مونیخ باید در سال ۲۰۱۹ تمام مبلغ درخواستی رئال مادرید را پرداخت کند.

 

جوایز و افتخارات خامس رودریگز

1731614 36630506 2560 1440 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس
افتخارات فردی:

  • آقای گلی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل_۶گل
  • بردن جایزه‌ی پوشکاش سال ۲۰۱۴(گل خامس به اروگوئه در جام جهانی سال۲۰۱۴)

افتخارات تیمی:

رئال مادرید :

  • قهرمانی سوپرکاپ اروپا(۲۰۱۴) _قهرمانی جام باشگاههای جهان (۲۰۱۵) _قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا
  • (۲۰۱۶) _ قهرمانی سوپر کاپ اروپا (۲۰۱۶)

 

بایرن مونیخ :

  • قهرمانی بوندسلیگا (۲۰۱۸)

 

رودریگز 660x330 - خامس رودریگز | بیوگرافی خامس رودریگز همراه با عکس

منبع : همشهری آنلاین.     مجله تایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.