آشنایی با جی کوئری

آشنایی با جی کوئری

امروز هم در مجله تایم با یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی تحت وب به نام جی کوئری آشنا خواهیم شد که از زبان های مهم و حرفه ای در طراحی وب می باشد.

در طراحی وب سایت های امروزی Jquery ( جی کوئری ) را میتوان یکی از پایه آن نامید.

تکنولوژی Jquery که از فرزندان Java Script می باشد و طراحی سایت را متحول نموده است. جی کوئری توسط جان رزیگ ساخته شده است و توسط تیم جیکوئری در سایت Jquery.com در حال به روز رسانی می باشد.

jquery 300x225 - آشنایی با جی کوئری

 

تمامی کدهای جی کوئری را میتوان بوسیله ی جاوااسکریپت بازنویسی کرد.

ولی تفاوت این زبان :: Write less, Do more :: است. شعار جیکوئری خلاصه ی تفاوت جیکوئری و جاوا اسکریپت است. یعنی با کمترین نوشتن، بیشترین کارها را میتوان با Jquery انجام داد.

آموزش Jquery اگر بصورت حرفه ای انجام گیرد، میتواند بزرگترین تفاوت یکی طراح سایت بسیار حرفه ای با دیگران باشد. در مقالات جی کوئری ما که در ادامه می آید، تمامی دستورات جیکوئری، آموزش داده شده اند ولی جیکوئری دائما در حال به روز شدن است، و ورژن های جدیدی از آن ارائه میگردد که ممکن است در سلسله آموزش های Jquery به آنها نپرداخته باشیم ولی در آینده ای نزدیک آنها را نیز مورد بررسی قرار میدهیم.

17 1 300x183 - آشنایی با جی کوئری

با آموزش جی کوئری (Jquery) می توان فرم ها و صفحات زیباتر و کاربر پسند تری ایجاد نمود و با ترکیب آن با Ajax سایت هایی طراحی کرد که بدون Refresh اضافی ، کاربر را به مقصود خود برساند.

آموزش Jquery و Ajax را میتوان مهمترین مسائل در طراحی سایت حرفه ای گفت. ترکیب این دو آموزش، سخت ولی در عین حال کاربردی می باشد که با خواندن مقالات آموزش jquery می توانید به راحتی در آنها تسلط پیدا نمایید.

منبع: pars-soft .مجله تایم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.