افزایش سرعت سایت با Minify کردن کد های CSS & JavaScript

به نام خالق عشق

همانطور که می دانید فشرده سازی هرچه بیشتر صفحات وب سایتتان باعث می شود تا علاوه بر جلب رضایت کاربران در خصوص سرعت بالاتر لود سایت، از نظر سئو و موتور های جستجو نیز سایت بهینه تری را داشته باشید.

سبک کردن سایت و افزایش سرعت بارگذاری راه های گوناگونی منجمله فشرده سازی تصاویر سایت، کش کردن، استفاده از Ajax و همچنین Minify کردن کد ها یا همان فشرده سازی کد های نوشته شده را دارد.

بهتر است هم اکنون یاد بگیرید که Minify کردن کد های CSS, HTML و JavaScript چگونه است، تا بتوانید از این مزیت در طراحی سایتتان بهره مند شوید و یکی از پارامتر های داشتن سایت بهینه را رعایت کرده باشید. در ادامه با ما باشید تا با نحوه مینی فای کردن فایل های CSS و جاوااسکریپت آشنا شوید.

561cbc3217629 resize 500x500 300x300 - افزایش سرعت سایت با Minify کردن کد های CSS & JavaScript

اولین روش برای Minify یا فشرده کردن کد ها که تقریبا سخت است، این است که در هنگام کد نویسی قسمت های مختلف سایت، کد های CSS و JavaScript را خودتان بصورت فشرده و چسبیده بهم بنویسید و همچنین از ساختار خلاصه شده هر کد استفاده کنید. در این حالت طبیعتا باید مهارت کافی را داشته باشید تا اشتباهی در کد نویسی رخ ندهد.

منتها دومین روش پیشنهادی بسیار ساده تر است، در این روش شما می توانید از سرویس های آنلاین Minify که در زیر معرفی می شوند استفاده کنید که از آنها بعنوان minifier یاد می شود و استفاده از آنها بسیار ساده می باشد.

 

CSS Minifier:

بعد از اتمام کد نویسی سی اس اس شما می توانید وارد سایت زیر شوید www.tutorialspoint.com/online_css_minifier.htm و کد های نوشته شده خودتان را در سمت چپ قرار دهید، یا هم در قسمت Upload فایل سی اس اس خود را بعنوان ورودی بدهید و سپس در سمت چپ ورژن Minify شده را تحویل بگیرید. سپس آنرا جایگزین فایل اصلی سی اس اس خود کنید تا یک ورژن بسیار سبک تر داشته باشید.

minifycss - افزایش سرعت سایت با Minify کردن کد های CSS & JavaScript

JavaScript Minifier:

دقیقا همانند مینی فایر سی اس اس که معرفی کردیم برای جاوا اسکریپت نیز باید از سایت www.tutorialspoint.com/online_javascript_minifier.htm استفاده کنید و همانطور که گفتیم پس از ورود فایل جاوااسکریپت در سمت چپ صفحه می توانید ورژن فشرده شده همان کد ها را تحویل بگیرید.

همچنین از سایت minifier.org نیز می توانید برای فشرده سازی کد های CSS و JavaScript استفاده کنید.

 

Minified JS 2sxc4ng - افزایش سرعت سایت با Minify کردن کد های CSS & JavaScript

سومین روش :

 این است که شما همان ابتدا هنگام شروع کد نویسی از ورژن فشرده شده فریم ورک ها استفاده کنید، بعنوان مثال اگر قصد استفاده از بوت استرپ را برای بخش سی اس اس دارید از bootstrap.min.css استفاده کنید که خود سازندگان فریم ورک آن را فشرده کرده اند، یا اگر از Jquery استفاده می کنید یا جاوااسکریپت نیز بهمین شکل ورژن فشرده شده آنها را از سایت رسمی شان دریافت کنید و استفاده کنید که هیچ تفاوتی برای شما در کد نویسی ایجاد نخواهد کرد.

Minify CSS i JS - افزایش سرعت سایت با Minify کردن کد های CSS & JavaScript

و اما چهارمین روش :

آخرین روشی که معرفی میکنیم، استفاده از ویژگی Auto Minify سایت کلود فلر می باشد، در پنل سایت cloudflare.com بخشی وجود دارد که فقط با فعال کردن یک گزینه این امکان فراهم می شود تا فایل های CSS, HTML و JavaScript سایت شما بصورت اتوماتیک Minify شود و سرعت بارگذاری صفحات نیز ارتقا پیدا کند. اگر می خواهید ساده ترین روش را انتخاب کنید، قطعا پیشنهاد ما این روش است.

 

منبع: میهن لرن.     مجله تایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.