ps5 1050x525 - شایعه | اربوس نام رمزی کنسول پلی استیشن 5 ؟

محبوب ترین و جذاب ترین بلاگر ایران در اینستاگرام کدام است؟

شایعه | اربوس نام رمزی کنسول پلی استیشن ۵ ؟

به تازگی شاهد انتشار به‌روزرسانی موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4 بودیم. پس از این به‌روزرسانی نام جدیدی در لیست پلتفرم‌های پشتیبانی کننده این موتور بازی‌سازی به چشم می‌خورد که بنابر شایعات منتشر شده، به نظر می‌رسد این نام مربوط به کنسول پلی استیشن ۵ است.

پس از عرضه آخرین به‌روزرسانی موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4، شاهد اضافه شدن نام اربوس (Erebus) به لیست پلتفرم‌های پشتیبانی کننده این موتور بازی‌سازی بودیم. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، در قسمت مربوط به این نام، شاهد عبارت TST2 هستیم که این عبارت نشان‌دهنده پلتفرم مقصد است. این عبارت هیچ شباهتی به دیگر پلتفرم‌های شناخته شده ندارد و به نظر می‌رسد که اپیک گیمز (Epic Games) برای جلوگیری از لو رفتن اطلاعات مربوطه، از آن برای نشان دادن پلتفرم مقصد استفاده کرده است.

erebus ps5 1 1 - شایعه | اربوس نام رمزی کنسول پلی استیشن 5 ؟

علاوه بر این، در کد زیر شاهد استفاده از کلمه اربوس در کنار پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هستیم.

erebus ps5 1 2 768x316 - شایعه | اربوس نام رمزی کنسول پلی استیشن 5 ؟

 

این صفحه نشان می‌دهد که در صورت وجود قابلیت کراس‌پلی (Crossplay)، موتور بازی‌سازی به بررسی آن خواهد پرداخت. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که پلتفرم اربوس می‌تواند از قابلیت کراس‌پلی برای وصل شدن به کنسول‌های نسل حاضر استفاده کند. همچنین در تصویر بالا شاهد استفاده از تگ bPS4SeenOtherConsole هستیم که احتمالا این بدان معناست که اربوس یک کنسول واقعی خواهد بود.

حال بگذارید نگاهی دقیق‌تر به ریشه این نام داشته باشیم. در اساطیر یونان باستان از کلمه Erebus یا Erebos (به معنای سایه، تاریکی مطلق) اغلب برای نشان دادن خدای تاریکی استفاده می‌شود. برای مثال، هزیود (Hesiod)، شاعر یونانی و سراینده منظومه معروف نسب نامه خدایان، از اربوس به عنوان یکی از “پنج” موجود اولیه در خلقت و پسر خائوس یاد می‌کند. او نیز نماد دنیای تاریک زیر زمین است. همچنین به نظر می‌رسد که اربوس “پنجمین” و آخرین خدای به وجود آمده در میان خدایان یاد شده است. اگر دقت کرده باشید می‌توانید به عدد “پنج” و استفاده زیرکانه سونی (Sony) از این نام پی ببرید.

قبلا هم شاهد استفاده سونی از نام‌های یونانی برای کنسول‌های خود بوده‌ایم. برای مثال، کنسول‌ پلی استیشن ۴ و پلی استیشن وی‌آر به ترتیب با نام‌های اوربیس (Orbis) و مورفئوس (Morpheus) شناخته می‌شدند.

در نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی شاهد عرضه کنسول پلی استیشن ۴ بودیم که با این حساب حدود پنج سال از عرضه آن می‌گذرد. شرکت سونی معمولا در چرخه‌ای شش یا هفت سال کنسول جدیدی به بازار عرضه می‌کند. بنابراین عرضه کنسول پلی استیشن ۵ در اواخر سال ۲۰۱۹ و یا ۲۰۲۰ منطقی به نظر می‌رسد.

از آن‌جایی که توسعه‌دهندگان بسیاری از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4 برای ساخت بازی خود استفاده می‌کنند، این احتمال وجود دارد که اپیک گیمز برای آشنایی هرچه بیشتر آن‌ها با معماری کنسول‌های نسل بعد، کیت‌های مربوطه را زودتر از دیگر موتورهای بازی‌سازی در اختیار سازندگان قرار داده است.

هنوز سونی واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است بنابراین باید تا زمان انتشار بیانیه رسمی آن را به عنوان یک شایعه در نظر گرفت.

منبع:گیمفا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.