تقلب در رژیم غذایی با بدن افراد چه می کند

تقلب در رژیم غذایی با بدن افراد چه می کند

تقلب در رژیم غذایی با بدن افراد چه می کند :

eiwitrijke voeding 300x200 - تقلب در رژیم غذایی با بدن افراد چه می کند

متفاوت دیده شدن زبان

تقلب در رژیم غذایی جدا از بالا رفتن قند، التهاب، جوش‌ها و تورم عواقب زیادی را در پی خواهد داشت. پزشکی راه‌های زیادی برای تشخیص اتفاقات داخلی بدن شما دارد. بهترین راه برای پزشکان نگاه کردن به زبان و گرفتن نبض است. پزشک شما می‌تواند با نگاه کردن به زبانتان متوجه تقلب شما شود زیرا او با حالت عادی زبان شما آشنایی دارد.

 

ترش می‌کنید

تقلب در رژیم غذایی باعث تولید حرارت در بدن شده و این حرارت می‌تواند باعث سوزش معده و ترش کردن شود. این حرارت شاید به شکل سوزش معده، بی‌قراری در خواب یا سوزش در زمان دفع مدفوع ظاهرشده و نتیجه‌ی خوردن غذاهای تند، چرب یا الکل باشد. زبان شما نیز در جلو یا طرفین شاید نقاط قرمزی پیدا کند.

التهاب در بدن

تقلب در غذا اغلب با خوردن غذاهایی است که قند یا چربی بالایی دارند و باعث چیزی فراتر از اضافه وزن خواهند شد.  تقلب با مواد قند و چربی بالا باعث مشکلاتی در بدن شده و منجر به زیادشدن التهاب خواهد شد.

 

موفقیت بیشتر در رژیم کل

شاید تقلب در رژیم غذایی باعث کمی التهاب و سوزش معده موقت شود اما شاید ارزشش را داشته باشد. دانشمندان معتقدند داشتن یک روز آزاد در رژیم غذایی به شما کمک می‌کند در طولانی‌مدت موفق‌تر باشید. علت این است که شما احساس نمی‌کنید مانند قحطی‌زده‌ها شده‌اید و ادامه‌ی راه برای شما خیلی سخت است. البته باید مطمئن باشید آن تقلب یک روز در ماه باشد و تبدیل به یک ماه نشود.

 

کمتر احساس گرسنگی دارید

زمانی که تصمیم می‌گیرید رژیم خود را بشکنید باید زمان برگشت در مسیر رژیم به صدای بدن خود گوش دهید. در غیر این صورت شما اطلاعات ارزشمندی از بدن خود را از دست خواهید داد. برای مثال پس از خوردن یک برگر بزرگ برای مدتی گرسنه نخواهید شد، بنابراین به آن توجه داشته باشید.

 

دچار پوسیدگی دندان می‌شوید

رژیم غذایی نقش بزرگی در سلامت دهان و دندان دارد. پوسیدگی‌های شدید اغلب نشان داده شده است برای مصرف نوشابه هستند. اگر مثلاً با خوردن روزانه‌ی نوشابه در رژیم غذایی خود تقلب می‌کنید بهتر است روال را تغییر داده و آن را با آب یا چای غیر شیرین عوض کنید.

 

افسرده می‌شوید

چیزی که وارد بدن خود می‌کنید روی هر جنبه از سلامت اثر دارد، حتی حالات روحی. خوردن خوراکی‌هایی که ارزش غذایی کمی دارند باعث می‌شوند احساس افسردگی کنید. خوردن تنقلات احتمال مشاهده‌ی افسردگی را بالا می‌برند. البته فاکتورهای دیگری نیز دخالت دارند.

 

خطر بالاتر دیابت نوع ۲

زمانی که یک نوشیدنی مصرف می‌کنید سطح قند خون بالا می‌رود اما سطح انسولین تغییر نمی‌کند. اغلب انسولین بدن با قند خون بالا می‌رود تا آن را در سطح ثابتی نگه دارد اما این نوشیدنی‌ها واکنش انسولین را مهار می‌کنند. این یعنی یک لیوان نوشیدنی می‌تواند بدون بالا رفتن انسولین باعث افزایش سطح قند خون شود که باعث مشکلاتی از جمله دیابت خواهد شد.منبع:ویکی۵۰۴۰، مجله تایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.