راه هایی برای مقابله با افسردگی بعد از طلاق

افسردگی بعد از طلاق از جمله نشانه هایی است که بسیاری از افراد پس از مدتی تجربه می کنند. پس از طلاق هر شخص ممکن است دچار احساسات گوناگونی شود برای اینکه او بتواند این احساسات را تحت کنترل خود در آورد باید انرژی زیادی مصرف نماید. از نشانه های افسردگی بعد از طلاق خستگی و بی حوصلگی افراد است برای به دست آوردن انرژی او می تواند از روش های زیر استفاده نمایند.

با افسردگی بعد از طلاق 2 500x333 - راه هایی برای مقابله با افسردگی بعد از طلاق

چگونه با افسردگی بعد از طلاق مقابله کنیم؟

ورزش منظم

حتی اگر حوصله برای ورزش کردن ندارید سعی کنید به اجبار هم شده حداقل ۲۰ دقیقه در روز را پیاده روی کنید. شاید در ابتدا این کار دشوار به نظر برسد اما کم کم باعث می شود علائم افسردگی در شما کم رنگ تر شود و نشاط شما را افزایش می‌دهد.

خاطره نویسی

برای مقابله با افسردگی بعد از طلاق می توانید خاطرات و احساسات خود را روی کاغذ بیاورید. به این شکل شما افسردگی پس از طلاق خود را کنترل کرده و مدیریت احساسات خود را به دست خواهید گرفت. حتی می توانید برای همسر سابقتان نامه ای بنویسید. لازم نیست این نامه حتما به او برسد مهم این است که شما به این شکل خود را تخلیه روانی کرده اید و پس از آن احساس سبکی بیشتری می کنید.

از دیگران کمک بگیرید

عادی است که شما بعد از طلاق و یا در دوران افسردگی انرژی کمی داشته باشید و نتوانید به امور زندگی خود رسیدگی کنید. در چنین شرایطی می‌توانید از اطرافیان خود کمک بگیرید آنها شرایط شما را درک می کنند و در اموری مانند غذا پختن تمیز کردن خانه و غیره به شما کمک خواهند کرد.

افزایش روابط اجتماعی

شاید یکی از نشانه‌های افسردگی پس از طلاق کاهش میل شما به برقراری روابط اجتماعی باشد. بنابراین اگر سعی کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید می توانید افسردگی خود را تحت کنترل درآورید. سعی کنید بیشتر با افرادی در ارتباط باشید که به شما انرژی مثبت بدهند و با روی باز به حرف های شما گوش بسپارند.

تغذیه خود را بهبود دهید

ممکن است شما بعد از طلاق به غذاهای نامناسب روی آورید. حتی ممکن است الکل مصرف کنید و رژیم غذایی سالم خود را به کلی کنار بگذارید. سعی کنید بر روی خود مسلط باشید و تا جای ممکن از مواد غذایی مفید استفاده کنید.

به خودتان بیشتر توجه کنید

برای مثال می‌توانید فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنید و یا به یک حمام دلچسب طولانی بروید . سعی کنید تا می‌توانید بیشتر به خودتان برسید.

خوب و کافی بخوابید

بی خوابی در دوران افسردگی از جمله نشانه هایی است که برای افراد رخ می دهد. شما می توانید برای بهبود این مشکل از نوشیدنی های طبیعی مانند چای بابونه استفاده کنید. راهکارهای دیگری برای تنظیم خواب وجود دارد راهکارهای مانند حمام کردن در شب، کتاب خواندن و غیره.

سعی کنید تا جای ممکن قبل از خواب از وسایلی مانند تبلت و تلفن همراه استفاده نکنید. چرا که این وسایل از خواب آرام شما جلوگیری می کند.

مجله تایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.