bts 1 1050x436 - بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

” بزرگترین بوی بند جهان” ، ” پرنس های کیپاپ” ، ” رهبران نسل آینده” همگی لقب هایی هستند که این روز ها توسط مجله ها و رسانه های مطرح سراسر جهان به پسران بی تی اس BTS داده می شوند. اما چگونه یک گروه پسر کره ای جهانی شدند و توانستند چنان شهرت و محبوبیتی کسب کنند که با گروه بیتلز  ” Beatles ” ، بزرگترین و محبوب ترین بوی بند جهان ، مقایسه شوند به طوری که برای اولین بار پس ۵۵ سال در همان صحنه ای که گروه بیتلز داشته اند ، یک اجرای خاطره انگیز به نمایش بگذارند؟

BTS INSTAGRAM

008af4da292436fd30a7711eb8f2895d 1 - بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

شش سال پیش ، در ژوئن ۲۰۱۳ ، زمانی که بی تی اس با انتشار موزیک ویدیوی   ،”No more dream”از آلبوم  “2kool 4skool” در اعتراض به سیستم آموزشی و عدم حمایت والدین از رویا های فرزندانشان فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کردند، کمتر کسی انتظار موفقیت های امروزه ی آن ها را داشت.

تایتل ترک “no more dream ” در همان سال موفق به کسب جوایز بسیاری در موزیک شوها شد با این وجود گروه با مشکلات بسیار زیادی مواجه بود که باعث شده بود کمتر کسی به پیشرفت و پایداری گروه امیدوار باشد.

“اکثر مردم فکر میکردن که هیچ امیدی به ما نیست. و بعضی مواقع، من فقط میخواستم که تسلیم شم”

-کیم نامجون

بیشتر بخوانید: بیوگرافی گروه بی تی اس BTS 

از ته دره تا نوک قله BTS

پسرانی که از یک کمپانی کوچک و ورشکسته که توان استخدام بازیگر نداشت و  برای ضبط موزیک ویدیو ها از کارکنان خود استفاده میکرد دبیو کردند؛ پسرانی که در یک اتاق کوچک زندگی می کردند و برای شناخته شدن توسط فیلمبردارها و مصاحبه گر ها لباس هایی با تگ اسمشان می پوشیدند و همین کمبود ها باعث شده بود مورد بی توجهی رسانه های کره ایی قرار بگیرند و بارها اجراهایشان از مراسم های بزرگ و رسانه ها حذف شوند.

با این وجود بی تی اس برای گذر از موانع مالی و رسانه ایی و نشان دادن استعداد هایشان راه متفاوتی نسبت به سایر گروه های کیپاپ انتخاب کرده بودند.

3c78e4743ab98088c4880592ab64ac4e - بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

“ارتباط برقرار کردن با طرفداران سراسر جهان از طریق رسانه های اجتماعی”

کمپانی هزینه های لازم برای ساخت تبلیغات و پروموشن های گسترده برای جذب و ارتباط با طرفداران نداشت اما با تمرکز بر روی ارتباط بین بی تی اس و طرفداران از طریق رسانه های اجتماعی ، ویدیو هایی از سفر، روزمرگی یا پشت صحنه ی کارهای اعضای گروه که زندگی و شخصیت در حال رشد آن ها را به عنوان یک جوان ، در رسانه هایی مثل یوتیوب، vlive ، Afreeca tv به اشتراک می گذاشت.

” بی تی اس یکی از اولین گروه های کیپاپ بودند که از توییتر به طور جدی و گسترده استفاده کردند “

-میکل چو (پروفسور دانشگاه تورنتو کانادا)

بی تی اس در این ارتباط سعی کردند علاوه بر وجه ی سوپراستاری، وجه ی انسانی خودشان را هم به طرفدارانشان، آرمی ها ، نشان دهند. آن ها در کنار ساخت موسیقی قوی و پرمحتوا با نشان دادن شخصیت خود، با همه ی خوبی ها و بدی ها یک رابطه ی عمیق و صمیمی بین خود و طرفدارانشان ایجاد کردند.

رابطه ایی که توانست توجه های زیادی را به خودش جلب کند و باعث شود بی تی اس در سال ۲۰۱۵ با آلبوم “HYYH.Pt.1” با موضوع نگرانی و ترس های جوانان برای آینده، برای اولین بار در موزیک شو ها رتبه ی اول رو کسب کند و توجه رسانه ها را به خود جذب کند. اما این تنها شروع ماجرای موفقیت های پی در پی و باورنکردنی بی تی اس بود.

یک سال بعد بی تی اس توانست با آلبوم های”HYYH.Pt.2″ و “WINGS ” با موضوع نترسیدن از چالش ها، شکست ها و اشتباهات جوانی و امید به آینده، تبدیل به اولین هنرمند کره ایی شود که در Top10 چارت ۲۰۰ بیلبورد حضور دارد و فعالیت های خود را به طور رسمی در رسانه های آمریکا آغاز کرد.

” بی تی اس برای دفاع از خود فقط به  طرفدارانش تکیه کرد در حالی که گروه های دیگر ماشین (سرمایه ) های بزرگتری در حمایت از خود داشتند. “

-میکل چو

در نهایت بی تی اس با انتشار آلبوم سه گانه ی  “Love yourself” با موضوع تلاش برای یافتن عشق حقیقی و دوست داشتن خود با همراهی آرمی های سراسر جهان که به صورت داوطلبانه گروه ها ی ترجمه ی بزرگی تشکیل داده بودند و ویدیو ها و آهنگ های گروه را از کره ایی به انگلیسی و از انگلیسی به سایر زبان های دنیا ترجمه میکردند ، صدای خودشان را به سراسر جهان رساندند و با برنده شدن جوایز متعدد برای اولین بار لقب “بزرگترین بوی بند جهان ” را بدست آوردند.

 بی تی اس فقط کاربران مشهور رسانه های اجتماعی نیستند؛ بلکه پیشروان طرفدارانشان در مسیر جوانی هستند.

برخلاف عموم آهنگ های پر زرق و برق کیپاپ که برای هدایت کردن ذهن طرفداران به یک دنیای آرمانی و بی نقص و دور شدن از مشکلات و دنیای واقعی ساخته می شوند، بی تی اس با ساختن آهنگ های مفهومی، انتقادی و انگیزشی در تحمل سختی ها و درد ها با طرفدارانشان همدردی میکنند و آن ها را به رویارویی و حل مشکلات تشویق می کنند و کلیشه های جنسیتی و هنجارهای اجتماعی بسیاری را مورد نقد قرار می دهند؛ در سال ۲۰۱۴  با ساخت آهنگ “spine breaker ” از خوشگذرانی بچه پولدار ها با پول والدینشان انتقاد کردند؛ در سال ۲۰۱۵ با آهنگ  “baepsae” بزرگتران نسل گذشته رو بخاطر تنبل دانستن نسل جدید و موانعی که سر راه آن ها قرار میدهند، سرزنش  کردند و در سال ۲۰۱۸ با آهنگ “Idol ” درباره ی “دوست داشتن خود” بدون توجه به قضاوت های نادرست دیگران صحبت کردند.

همچنین بر اساس تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا بی تی اس توانسته تاثیر زیادی علیه کلیشه های جنسیتی و نگاه انتقادی غرب نسبت به آسیایی ها بگذارد.

d70cbb2a339a05254db7f3df79a88f10 1 - بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

“من فکر میکنم برای بعضی از مردم ارتباط برقرار کردن با گروه های کیپاپ دشوار است… به این دلیل که آن ها از یک سیستم کاملا دقیق آموزشی ساخته شده اند که باعث می شود مردم احساس کنند آن ها کمی غیر واقعی هستند…بی تی اس BTS کاملا متفاوت هستند زیرا از همان ابتدای کار تمام محتوا و هدف گروه این بود که نمایندگان صادق (جوانان) در تجربه ی جوانی باشند. “

-میکل چو

بی تی اس بخاطر تشکیل کمپین “love myself ” با همکاری یونیسف برای جلوگیری از خشونت علیه جوانان، سخنرانی در سازمان ملل متحد، کمک مالی به مدرسه ها، سازمان های محیط زیست و پویش هایی در حمایت از زنان و همراهی آرمی ها با آن ها با کمک به خیریه ها ، اهدای خون و حمایت از کودکان و نوجوانان و محیط زیست در روز تولد اعضای گروه ،  نه تنها از طرف نهاد های خیریه و حمایتی بلکه بخاطر پرداختن به مفاهیم فلسفی، روانشناسی ، خودشناسی و اساطیری در آلبوم اخیر گروه BTS خود، ” Map of the soul : PERSONA” ،  از طرف روانشناسان بسیاری در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفتند.

با وجود تمام این موفقیت و شهرت جهانی و اعضای گروه بی تی اس به داشتن شخصیتی متواضع ، صمیمی و مهربان مشهوراند و در برقراری رابطه ایی صمیمی و دو طرفه بین خود و طرفدارانشان اصرار دارند که باعث شده از سوی عموم مردم نیز مورد احترام و تحسین قرار گیرند.

” ما بی تی اسیم و شماها هم آرمی ‌هستید…ولی همزمان شما بی تی اس هستید و ما آرمی های شما…از هرجایی که باشید، هرچیزی که بگید و به هر زبونی که صحبت کنید و هر سنی که داشته باشید ما باهم و یکی هستیم..ما در مورد یک چیز صحبت میکنیم ، ما با یک صدا حرف میزنیم و با یک زبان صحبت میکنیم..عاشقتونم…”

-کیم نامجون

” هر چه طرفدار ها بیشتر درباره عناصر متفاوت موجود در گروه BTS مورد علاقه ی خودشون فکر کنند رابطه ی قوی تری ایجاد خواهد شد…من فکر میکنم این یک درهم آمیختگی بزرگه؛ شما تنها یک طرفدار معمولی بی تی اس نخواهید بود بلکه مجبورید تجربه ی دنیای آن ها را آغاز کنید و سپس در آن مکیده می شوید…”

-میکل چو

در پایان با وجود ظهور گروه های جدیدی که بی تی اس آینده خوانده می شوند، کارشناسان بسیاری معتقدند بی تی اس پدیده ایی است که تا سال ها بدون جایگزین خواهد بود.

” بی تی اس BTS در حال مقایسه شدن با گروه بیتلز اند و این به خودی خود فوق العاده اس…بیتلز در تاریخ جهان یکی از برترین هاست، برترین گروه جهان است و کیپاپ از نردبانی به این بلندی بالا رفته است. من فکر میکنم که بی تی اس قرار است برای دهه ها بی رقیب بماند “

-سوکیانگ کیم

امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشید…

a49543c51683f30fe9f8cc6f5c854a98 1 - بی تی اس BTS بزرگترین بوی بند جهان

درباره‌ی Mind Writer

همچنین ببینید

724ac31c2689556cec5d77896e3aaeae 310x165 - ایدان | بیوگرافی edawn همراه با عکس

ایدان | بیوگرافی edawn همراه با عکس

ایدان Edawm ، یک آیدل کیپاپ است که پس از جدایی از گروه پنتاگن pentagon …

29 نظر

 1. خیلی خوب بود واقعا مقاله خیلی مفید و عالی بود
  امیدوارم افراد بیشتری بخونن و دیدگاهشون یه ذره هم که شده عوض بشه

 2. خیلی ممنون از شما دوست عزیز من قبلا خیلی با کی پاپ و کی دراما مخالف بودم اما با دیدن سریال پادشاه ابدی و گوش دادن اهنگ دینامیت بی تی اس فهمیدم کی پاپ و کی دراما اونجوری که قضاوت میکردن و میکردم نیس و خیلیم بهتره و الان کی پاپر و کی درامر هستم و با این مقاله بیشتر شیفته ی کره و کی پاپ و کی دراما شدم

  ممنون ازشما

 3. خیلی ممنون بابت این مقاله فوق العاده خیلی خوشحالم که میلیون ها ارمی در سراسر جهان وجود داره خیلی خوشحالم از اینکه با گروه به این بی نظیری اشنا شدم امیدوارم که همیشه موفق باشن و به رتبه های بالاتری در جهان برسن♥️♥️😍😍♥️

 4. واقعا خوشحالم که این مقاله رو خوندم
  ولی فقط یک ارمی میتونه درک کنه که بعد از خوندن این مقاله چقدر احساساتی شدم امیدوارم هر روز شاهد موفقیت های بیشتری از BTS باشم و شر هیترا از سر هممون کم بشه آمین:)
  کیم نامجون کیم سوکجین مین یونگی جونگ هوسوک پارک جیمین کیم تهیونگ جئون جونگ کوک بی تی اس💜

 5. واقعا خوشحالم که این مقاله رو خوندم
  اما فقط یه ارمی میتونه درک کنه که بعد از خوندن این مقاله چقدر احساساتی شدم و به ارمی بودن خودم افتخار کردم امیدوارم هر روز شاهد موفقیت های بیشتری از BTS باشیم و شر هیترا از سر هممون کم بشه 🙂

 6. عالی بود کاش همه به بی تی اس ایمان بیارن نمیدونم چرا بعضی افراد وقتی یه تیکه از موزیک ویدیو هارو بهشون نشون میدی بدون کمی صبر و گوش دادن به معنی موزیک ویدیو وحتی ریتمش که اکثر اهنگ هاشون شاد هم هست شروع به انتقاد یا مسخره کردن قیافه هاشون میکنن مثلا میگن اینا دخترن چرا مو رنگ کردن مگه مرد بودن به داشتن ریش و سبیله

  • اره راست میگی من به خاطر همین آرمی بودنم رک مخفی کردم چون وقتی دینامیت تو تلوزیون پلی شد والدینم خبیلی بد انتقاد کردن
   با اینکه ارمی شدنم یکی از بهترین اتفاقای زندگیمه و هر روز به خاطر اینکه ارمی شدم افتخار میکنم ولیمیترسیدم اونا هم هیتر بشن

 7. ࿐⟬⟭‌‌.A.R.M.Y.⟬⟭‌‌࿐

  خیلی فوق‌العاده بوووود
  مرسی واقعن
  🌈💜🖤💜🖤💜🌈

 8. واقعا فوق العاده بود و من رو تحت تاثیر قرار داد.
  امیدوارم روزی برسه که همه هیترا دست از هیت دادن بردارن و ببین بی تی اس چقدر فوق العاده است که به مردم کل جهان روحیه داده و از افسردگی درشون آورده و به اون ها امید و عشق و محبت داده!

 9. عالی بود واقعا قلبم پر از افتخار شد .. خیلی حس خوبیه که طرفدار این گروه باشی :))

 10. ماعاشق بی تی اس هستیم اون هیتر های بیشعور لیاقت ندارن که اونارو درک نمیکنن

  ایکاش رعیس جمهور ماهم اجازه میداد بی تی اس به ایران هم سفر کنن و بیان ما آرمی های ایرانی خیلی افسورده شدیم 😭😭

 11. ما آرمی ها تو هر سایتی بریم یه چند تا هیت میبینیم ولی این بر اساس واقعیته اونا خیلی به ما مخصوصا ایرانی ها که افسره ان کم کنک کردن😢😭😭😭😭

 12. منم آرمی ام…ولی این دیگه خیلی اغراق آمیز بود!!!!
  در واقع برای بعضیاتون نقش پیامبر و پیدا کردن متاسفانه :/

 13. رعنا عبداللهی

  من یه ساله که آرمی شدم و خیلی در مورد بی تی اس نمیدونستم ولی خوندن این مطالب باعث شد کسایی رو که دوست دارم بیشتر بشناسم مخصوصا ستاره و البته فرشته‌ی گروه ♥️♥️جیمین ♥️♥️من واقعا از ته قلبم بی تی اس رو دوست دارم و همیشه یه آرمی میمونم

  زنده باد ♥️♥️♥️بی تی اس ♥️♥️♥️

  زنده باد آرمی

 14. سلام دوستان بی تی اس رکورد کنسرت آنلاین را شکست-

 15. تو ایران همه ارمی هستن اون یه هکر اس ک امید را هک کرده تا رای امید بیشتر شه

 16. عالی بود تمام حرف های بیشتر ارمی هارو زدید مطالب عالی بود از خوندنش لذت بردم

 17. به جرئت میتونم بگم که یکی از جامع ترین و مفیدترین مقاله هایی بود که درباره ی بی تی اس خوندم.
  ممنون که حقایق رو هرچند خلاصه ولی مفید و قابل فهم توضیح دادید.

  امیدوارم هرکسی حتی اگه طرفدار این گروه نیست، حداقل برای یکبار هم که شده،به چند تا از آهنگ های بی تی اس گوش بده و حتما معنیشون رو هم بخونه. خوندن معنی آهنگ هاشون باعث میشه یکی از مهم ترین دلایل موفقیت این گروه رو متوجه بشید.

 18. ممونم از اطلاعات مفیدتون
  بی تی اس محشره😙😙😢😢

 19. خیلی عالی بود کمتر سایتی پیدا میشه که اینقدر مختصر و مفید بتونه BTS رو توضیح بده. واقعا ممنون از دقتتون

 20. عالی بود.عکس خوابگاه الانشون رو می‌داشتی.
  در کل مرسی که ازشون حمایت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.