dongkiz interview - مصاحبه کیپاپ | مصاحبه اختصاصی مجله تایم با گروه دونگکیز Dongkiz

مصاحبه کیپاپ | مصاحبه اختصاصی مجله تایم با گروه دونگکیز Dongkiz

برای اولین بار در کشورمان یک مصاحبه رسمی از طرف یک وبسایت ایرانی با یک گروه کیپاپ انجام شده است. مصاحبه با گروه دونگکیز Dongkiz اولین مصاحبه رسمی مجله تایم با گروه های کیپاپ است.

طرف مصاحبه: مجله تایم با گروه دونگکیز Dongkiz

اینستاگرام گروه دونگکیز

هماهنگ کننده مصاحبه: نسترن ادمین پیج اینستاگرام Dongkiz.iran

اینستاگرام پیج Dongkiz.iran از نسترن

مترجم کره ای به فارسی: زهرا نظری

پیج اینستاگرام مترجم

گرد آورنده سوالات: نسترن و فندوم دونگ آری

Group 01 1024x683 - مصاحبه کیپاپ | مصاحبه اختصاصی مجله تایم با گروه دونگکیز Dongkiz

چرا مصاحبه با دونگکیز ؟

عصر یک روز گرم تابستانی که مثل همیشه در حال چک کردن کامنت های سایت مجله تایم بودم تا فحش هایی که در کامنت ها هست را حذف کنم به یک کامنت برخوردم که شخصی نوشته بود یک ایمیل خیلی مهم برای ما فرستاده است و می خواهد هر چه سریعتر به ایمیل او پاسخ دهیم.

به ایمیل وبسایت رفتم و ایمیل این شخص را باز کردم. نسترن به ما ایمیل زده بود که یکی از فن پیج های گروه دونگکیز Dongkiz است و برای انجام مصاحبه با این گروه به کمپانی آن ها یعنی Dongyo Entertainment ایمیل زده است. این کمپانی در پاسخ به ایمیل نسترن ابراز خوشحالی کرده بودند که با فندوم ایران مصاحبه انجام بدهند ولی صرفا این مصاحبه را با یک مجله رسمی انجام خواهند داد. نسترن هم برای همین موضوع به مجله تایم ایمیل داده بود، چون وبسایت مجله تایم تنها رسانه رسمی ایرانی فعال در حوزه کیپاپ است.

مجله تایم از درخواست نسترن برای انجام این مصاحبه پذیرفت و تا امروز با نسترن همکاری های زیادی داشتیم تا این مصاحبه به انجام برسد.

چرا مصاحبه با دونگکیز اهمیت دارد؟

شاید تصور شود که این گروه بزرگی نیست و مصاحبه با این گروه خیلی اهمیتی ندارد ولی این تصور کاملا اشتباهی است. اولا این گروه در ایران طرفدار دارد و بعد از اعلام اولیه مصاحبه در پیج اینستاگرم خودمان پیام های زیادی دریافت کردیم که می گفتند این گروه را میشناسند و بی صبرانه منتظر مصاحبه با این گروه هستند.

بیوگرافی گروه دونگکیز Dongkiz به همراه عکس

از طرف دیگر این مصاحبه شروع یک حرکت بزرگ است. حرکتی که شاید یک روزی هر چند دور، بتواند به مصاحبه با گروه های بزرگ تری منجر بشود. بگذارید قدری رویاپردازانه حرف بزم. شاید یک روز چنل یوتیوب ما آنقدر بزرگ شد که بتوانیم با هر گروهی مصاحبه بکنیم و حتی برای انجام این مصاحبه به کره برویم یا از بعضی گروه ها برای انجام مصاحبه و انجام فن میتینگ در ایران دعوت کنیم.

بله شاید امرو از این حرف خود من هم خنده ام بگیرد که این کار شدنی نیست. ولی این شما مخاطبان و کیپاپرهای ایرانی هستید که می توانید به این رویا جامه عمل بپوشانید.

چگونه از این حرکت مجله تایم حمایت کنیم؟

شما می توانید با حمایت خود از مجله تایم به این مجموعه اعتبار بدهید تا با اعتبار بیشتر خود بتواند در مجامع بین المللی نماینده ای برای جمعیت پر شمار کیپاپرهای ایرانی باشد.

پیج کره ای اینستاگرام مجله تایم

راه های حمایت فالو کردن پیج اینستاگرام مجله تایم، سابسکرایب کردن در چنل یوتیوب مجله تایم و استریم زدن ویدیوهای چنل مجله تایم مخصوصا این مصاحبه با گروه دونگکیز است.

چنل یوتیوب مجله تایم

پروژه مصاحبه بعدی رو می خوایم با کمک شما انتخاب کنیم. لطفا پیج اینستاگراممون رو فالو کنید تا اونجا در مورد گروه بعدی بحث کنیم.

کلیپ مصاحبه مجله تایم با گروه Dongkiz

این کلیپ در چنل یوتیوب ما قرار داده شده است. قاعدتا برای مشاهده آن از طریق پخش کننده زیر هم باید همان کارهایی را که نیاز است برای تماشای ویدیوهای دیگر در یوتیوب انجام می دهید را انجام دهید. (منظور اینه که اون اسمش رو نبر رو روشن کنید و بعد تماشا کنید). کامنت و لایک و سابسکرایب یادتون نره.

متن مصاحبه

وونده: سلام. من جذاب گروه دونگکیز، وونده هستم. لیدر گروه

جچان: سلام. من جه چان ۲۱ از گروه دونگکیز هستم

مونیک: سلام. من دوست داشتنی گروه، مونیک هستم

کیونگ یون: سلام. من جنتلمن گروه، کیونگ یون هستم

جونگ هیونگ:: سلام. من مکنه گروه جونگیونگ هستم

مجری: لطفا گروه دونگکیز رو معرفی کنید و به طرفدارای ایرانی خودتون سلام کنید

وونده: در دونگکیز در واقع پنج پسر هستند که در یک خانه زندگی می کنند و میخوان که در سراسر جهان شناخته بشند.

وونده: قبلا تجربه این رو نداشتیم که خودمون رو به طرفداران ایرانی مون معرفی کنیم، از اینکه این فرصت رو در اختیارمون گذاشتید. متشکریم.

وونده: از آشنایی با شما (فنهای ایرانی) خوشبختیم.

مجری: اینکه به عنوان دونگکیز فعالیت داشتید، به طور شخصی در زندگی خودتون تغییری ایجاده کرده؟

کیونگ یون: بله. اول از همه وقتی خودم رو با اون اوایل که دبیو کردیم مقایسه میکنم، قطعا در هر زمینه ای رشد و پیشرفت داشتیم اما به طور شخصی گاهی با خودم فکر میکنم که “آیا رقص من پیشرفت چشمگیری داشته؟”

کیونگ یون: اما به طور کلی رقص و آهنگ و در زمینه های دیگه احساس میکنم بالغ تر شدیم و رشد کردیم

مجری: در این آهنگ جدیدتون با اسم Crazy Night لطفا تک به تک بگید که از کدوم بخش متن ترانه یا رقص خوشتون اومده؟

وونده: من یک بخش از آهنگ رو دوست دارم که مفهومش اینه که:

بدون اضطراب و احساس خستگی، از زندگی امروزت لذت ببر

وونده: از این بخش آهنگ خوشم میاد و یک بخش هم از رقصمون که اینجوری سرهامون رو میچرخونیم، از همون اول که دیدمش توی ذهنم موند و خوشم اومد.

جچان: من از این بخش آهنگ خوشم اومد که میگه:

فقط تحمل نکن و (به خودت فشار زیادی نیار) وگرنه پشیمون میشی، کاری هم که دلت میخاد رو انجام بده

جچان: یجوری دلم آروم میشه و مثلا بعضی روزای سحت با خودم میگم، امروز رو استراحت کن

مونیک: از زندگیت لذت ببر

جچان: آره

مونیک: من کلا از این آهنگ و موضوع و اسمش Crazy Night یادم مونده . چون در کره این ضرب المثل رو داریم که “گاو بدجنس، پشتش شاخ درمیاره!”

مونیک: با این ضرب المثل یک آهنگ شاد درست کردیم و اون رقص و آهنگ خیلی متناسب این موضوع بود و خوشم اومد

کیونگیون: من از اون بخش آهنگ خوشم میاد که میگه “برو به همون موقع ها که بازیگوش بودی” چون ما الان دیگه بزرگسال هستیم، وقتی دوران بچگی مو تصور میکنم، بازیگوش و سر به هوا بودیم و به مسئله خاصی فکر نمی کردیم و بسیار پاک و معصوم بودیم و در عین حال خیلی آزادانه رفتار می کردیم  و چنین دورانی بود بچگی.

کیونگیون: در مورد رقص هم همون بخش که اینجوری برمیگردیم، رو دوست دارم و (با دست هاش نشون میده) این کار رو میکنیم. اینجور حرکتی رو اولین بار بودکه انجام میدادم و خیلی در خاطرم باقی موند.

جونگ هیونگ: من اون بخش از متن آهنگ رو دوست دارم که میگه “امروز دوباره برنمیگرده” . چون که این احساس امروزم میره و دیگه برنمی گرده، امروز رو بدون پشیمانی خوش بگذران. این مفهوم رو داره و خیلی خوشم میاد

جونگ هیونگ: همچنین این آهنگ طوریه که هر کسی گوش بده، شاد میشه. و ما توی ام وی دور هم جمع میشیم ، به خاطر همین این آهنگ رو دوست دارم

مجری: در چه زمینه های دیگه ای علاقه دارید فعالیت کنید؟

جونگ هیونگ: من چیزهای زیادی هست که دوست دارم، اما این روزها چیزی که خیلی بهش علاقه مند هستم دنیای پزشکی هست. و علتش هم اینه که این روزها، دو سریال کره ای با ژانر پزشکی داره پخش میشه و من با دیدن این سریال ها به بزشکی علاقه مند شدم

مجری: از خوانندگی و اثرهای کدام هنرمند الهام میگیرید؟

جچان: من از او جو سونبه نیم (شاید منظورش Woodz باشه. دقیق نفهمیدیم کیو میگه)، چند بار هم ایشون رو در استدیو ضبط دیدم. هر بار که ملاقاتشون میکنم هم اجرای خوبی دارند و هم آهنگ خوب میخونند و آهنگ های زیبایی دارند. بعدا هر موقع این فرصت پیش بیاد، دوست دارم با ایشون همکاری کنم و اثر مشترک داشته باشیم.

مجری: تا الان کانسپت های زیادی در ام وی هاتون اجرا کردید، اون کانسپتی که تا الان خیلی دوستش داشتید کدوم بوده؟

مونیک: ما واقعا تمام کانسپت هایی که داشتیم رو دوست داریم، اما این آهنگ جدیدمون Crazy Night و آهنگ لوپین رو از بقیه بیشتر دوست داشتم.

مجری: داستان و تم آهنگ کامبک جدیدتون چیه؟

وونده: این کامبکمون درباره چند جوون هست که واسه تفریح به پیک نیک میرن. در واقع اینقسمت از داستانه آلبوم مون هست. و از این به بعد هم قراره آهنگ های دیگه ای در ادامه این داستان داشته باشیم. منتظر باشید.

مجری: علت خاصی داره که اسم آلبوم تون رو Chase گذاشتید؟

جچان: واژه Chase یعنی دنبال کردن و تعقیب کردن، برای همین ما هم این اسم رو انتخاب کردیم چون گروه دونگکیز دنبال رویای خودش هست و داریم اهداف مون رو دنبال می کنیم

مجری: در این آهنگ جدید Crazy Night ، آیا پیام خاصی دارید که به مخاطبان بگید؟

جونگ هیونگ: بله مفهوم این آهنگ مون اینه که در زندگی خودمون اگر خسته شدیم، به خودمون استراحت بدیم و کاری که دلمون میخواد رو انجام بدیم و تفریح بکنیم. برای همین میخوایم به مخاطبین خودمون بگیم که حتی در روزهای سخت و خسته کننده زندگی هم، روزها و خاطرات خوب کودکی رو به یاد بیارید (برای یک مدت کوتاه و حتی چند لحظه هم که شده) و میخوایم با این پیام مردم رو شاد کنیم.

مجری: درباره دونگری لطفا توضیح بدید؟

کیونگ یون: در سال ۲۰۱۹ ما اجرای بلاک باستر رو با دونگری انجام دادیم. این اجرا با تشویق و حمایت هوادارهامون باعث شد خیلی خاطرانگیز بشه برامون. اما بعد از اون اجرا دیگه حتی یک بار هم نتونستیم دوباره تکرارش کنیم. بنابراین ما سخت کار کردیم و آهنگ crazy night رو با تلاش زیاد ساختیم. امیدواریم که خوشتون بیاد و لذت ببرید.

مجری: می خواهید بعدا گروه دونگکیز، به چه صورتی (با چه عنوانی) در خاطره مردم بمونه؟

مونیک: دوست داریم تا حد ممکن به مردم زیادی انرژی و توان بدیم و بعدا وقتی مردم ما رو به یاد میارند، به یاد خاطرات خوب جوانی شون بیفتند. امیدوارم که بتونیم این کار رو انجام بدیم

مجری: وقت هایی که خسته میشید چطور به خودتون توان و انگیزه میدید؟ همون جمله انگیزشی رو به هوادارهاتون هم بگید.

جونگ هیونگ: من وقتی خسته میشم پیاده روی می کنم یا کتاب میخونم

جونگ هیونگ: همچنین روزایی که خسته و ناراحتم، روزایی که میخوام از استرس خلاص بشم به جاهای شلوغ میرم (تنها نباشم) یا اینکه یک آهنگ با صدای بلند گوش میدم به شما هم اینها رو توصیه می کنم.

مجری: در سه واژه خودتون رو توصیف کنید

وونده: مستقل، هوشمند و باحال

وونده: اول از همه برای هوشمند بودن باید آگاه و باهوش بود

وونده: و برای مستقل بودن باید خود کفا بود و مسئولیت انتخابی که کردیم رو بپذیریم. و باحال بودن هم، باید همیشه و هر جا که هستم یا وقتی که اجرا میکنم، باید شاد و سرحال باشم

جچان: من زادگاه، INTP (تیپ شخصیتی) و تنبلی

جچان: زادگاه به خاطر اینکه من زندگیمو در زادگاه خودم سپری کردم و INTP هم به خاطر اینکه من تیپ شخصیت شناسی MBTI رو انجام دادم و تیپ شخصیتی من INTP است و خیلی به شخصیت واقعی من نزدیکه و تنبلی هم به خاطر اینکه من خیلی از فعالیت بدنی خوشم نمیاد و آخر هفته ها هم خیلی بیرون از خونه نمیرم، برای همین احساس می کنم واژه ای هست که من رو بتونه توصیف کنه.

مونیک: منم همون سه واژه گاو، پشت، شاخ رو انتخاب میکنم (این سه واژه اسم کره ای آهنگ Crazy Night است)

مونیک: علتش هم اینه که این آهنگ به این ضرب المثل و فرهنگ کره ای اشاره داده و یاد این ضرب المثل میفتم

کیونگ یون: که اینطور؟ (شوخی میکنه یاهاش)

مونیک: بله!!

کیونگ یون: من خونگرم، جنتلمن و صدای با احساس (برای خوانندگی) این نظرهایی هست که طرفدارام برام نوشتند، به نظرم خونگرم بودن و جنتلمن بودن با هم ارتباط مفهومی خوبی دارند، از نظر ظاهریمردانه و خوش قیافه به نظر رسیدن، و از نظر احساسی مهربان بودن و ملایم بودن  و از نظر اینکه صدای با احساسی دارم چون همیشه میخواستم صدایی داشته باشم که به بقیه آرامیش بدم و احساسمو منتقل کنم

جونگ هیونگ: من واژگان روشنایی و دوستی و پر حرفی. روشنایی به این خاطر که من میخوام به یک شخص درخشان تبدیل بشم و این انرژی و نور و درخشش رو به اطرافیان خودم هم منتقل بکنم. دوستی هم نقطه اشتراک بین ماست و این واژه رو انتخاب کردم. پر حرفی هم، چون من به صحبت کردن علاقه دارم و اسم مستعار من پرحرف هست، انتخاب کردم.

مجری: شما که دارید هدف و رویاتون رو دنبال می کنید، و تلاش می کنید یک جمله امید و انرژی بخش به طرفدارانتون بگید.

وونده: من فکر میکنم که مهمترین چیزی که هر کسی داره، خودباوری (اعتمادبنفس) هستش. اعتماد بنفس رو فراموش نکنید و مدام تلاش کنید و حتما موفق بشید.

وونده: فایتینگ

کیونگ یون: فایتینگ

مجری: میدونستید که در ایران دونگ آری های (طرفداران) زیادی دارید؟ چه احساسی داشتید وقتی اینو فهمیدید؟

مونیک: بله من این رو فهمیدم چون این مصاحبه درخواست هواداران ایرانی ما بود که باهامون ارتباط برقرار کردن (منظورش نسترن هست) و بابت این قضیه صمیمانه میخایم ازتون تشکر کنیم و این ویدیو رو براتون ضبط کردیم

مجری: به فارسی بگید که هواداراتون رو دوست دارید.

دوست داریم دونگ آری ها

38 نظر

 1. میشه لطفا با بی تی اس هم مصاحبه انجام بدید ؟

 2. لطفا با گروه ichilin هم مصاحبه کنید ، گروه خیلی خوبی هستن و فرصت برای مصاحبه هم هست ازشون🌹🌹

 3. میتونید با دی کی بی و سوپر ام و اکسو هم مصاحبه کنید؟یا ردولوت؟یاتی اکس تی؟من یک موای دو اتیشم اگه اینکارو بکنین خوشحال میشم

 4. خواهشا با کیم جونگ هه این هم مصاحبه کنین هه این عشق منه

 5. قطعا خیلی سخته ک بتونین با بی تی اس مصاحبه داشته باشین ولی ارمیا ایران خیلی خوشحال میشن..

 6. سلام میشه لطفا با گروه kingdom هم مصاحبه کنید لطفاااااا

 7. سلام بیوگرافی گروه sistar و گروه KHAN رو بزارید

 8. وای خدا جدی؟ چقدر خوب ! لطفا سعی کنین با بقیه هم مصاحبه کنین لطفااااا و اینکه یک سول دارم ویدیویی که فرستادن از مصاحبه کجاست؟

 9. چه عالی…لطفا اگر تونستید با اکسو هم مصاحبه کنید مرسییی🤩🤩🤩🤩

 10. از هر دو طرف خیلی خیلی ممنونم بابت این مصاحبه

 11. ممنون ک این مصاحبه رو انجام دادین
  میشه توی نماشا هم قرار بدین؟
  چون من ۱۳ سالمه و ما فن های کوچولو نمیتونیم از یوتیوب استفاده کنیم
  ممنون میشم
  لطفا با گروه توایس هم مصاحبه کنین

 12. ممنون که این مصاحبه رو انجام دادین. میشه لطفا با گروه Only One Of هم مصاحبه داشته باشید؟

  • سلام. گروه هایی ک بخایم باهاشون مصاحبه بکنیم رو توی پیج کره ای اینستامون در موردش با فالورا بحث میشه و اونجا تصمیم گیری میشه

 13. اونایی که اومدین نوشتین با بی تی اس و بلک پینک و ایتزی و اینا مصاحبه کنید باید بگم من درکتون می کنم به عنوان یه اکسوال خیلی دوست دارم که با اکسو یه مصاحبه داشته باشن ولی لطفا توجه کنید که این جروه ها گروه های خیلی بزرگ و محبوبی هستن و از همون اول نمیشه باهاشون مصاحبه کرد . امیدوارم جله تایم همینجوری کم کم با گروه های مختلف مصاحبه کنن تا برسه روزی که با این گروه های بزرگ هم بتونن مصاحبه کنن ‌‌.
  درضمن مصاحبه با گروه هایی که کمتر محبوبن هم باعث میشه من به عنوان یه کیپاپر که نمیشناختمشون فنشون بشم .

 14. خسته نباشید
  اگر امکانش هست با گروه itzy هم مصاحبه کنید

 15. ممنون میشم با بی تی اس مصاحبه داشته باشید و قلب میلیون ها ارمی ایرانی رو شاد کنید =)

 16. سلام!!
  یک سری گروه میشناختم که شاید بتونیم مصاحبه کنیم باهاشون،،
  The rose
  EPEX
  Just B

 17. فقط اونجایی که گفتن دوستون داریم دونگ آری ها 😆😊😍😍😍

 18. واح فنا میدونن چقد ذوقیدم😐دس دست اندر کاران درد نکنه😂

 19. خیلی ممنون درسته که این گروه رو نمیشناسم اما بعنوان یه کیپاپر خیلی ممنونم

 20. واقعا خوشحالم كه قراره اين اتفاق بيافته
  درسته اين گروه رو زياد نميشناسم
  ولي مشتاقم زود تر ببينم
  كاشكي با گروه هايي مثل بي تي أس يا بلك پينك و ديگر گروه ها هم ميشد مصاحبه كرد
  واقعا از نسترن عزيز بابت اين مسئله ممنونم

 21. امیدوارم یه روز بشه با ioi گروه سابق کیپاپ هم مساحبه داشته باشید..هر دو رو انجام میدم!فقط میشه بیوگرافی گروه پریستین هم قرار بدید؟با تشکر از وب سایت عالی مجله تایم

 22. من بسیار خوشحالم که مجله تایم با گروه دونگنیز مصاحبه کرده واقعا جای خسته نباشید به مجله تایم و مترجم عزیز و نسترن عزیز
  لطفا اگر میشه با گروه های دیگه هم مصاحبه کنید.

 23. انی بز گل منگولی بیان

  کاش با اس اف ناینم بشه

 24. چه عالی بود امیدوارم یروزم بشه با بی تی اس مصاحبه کرد 🙂🇮🇷

 25. آقا من الان فنشون میشم😂

 26. خیلی ممنون واقعا شما فوق العاده این😍 هم دونگکیز و هم مجله تایم و هم نسترن جونن*-*💜

 27. واقعا خوشحال و ذوق کردم که بالاخره یه گروه با ایران مصاحبه کرده . واقعا جای خسته نباشید و تشکر داره به نسترن عزیز و گروه مجله تایم و متجرمی که زحمت کشیدند و ترجمه کردن 💜💚❤

 28. از dongkiz واقعا متشکریم که وقت‌تون رو برای مصاحبه با دونگری های ایرانی گذاشتید😍 از نسترن جان و مجله تایم بابت این مصاحبه تشکر می‌کنیم💙💙 دست مریزاد😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.