carlos - برد لحظه آخری تخصص کارلوس کی‌روش

برد لحظه آخری تخصص کارلوس کی‌روش

تیم ملی ایران، در اولین بازی خود در جام‌جهانی با گل به خودی در وقت تلف‌شده به ثمر رسید و در دیداری که نسبت به حریف برتری نداشت به پیروزی رسید اما تیم ملی تحت هدایت کی‌روش با این نوع بردن غریبه نیست

شاید این سبک نتیجه گرفتن کی‌روش، توام با شانس تلقی شود ولی استفاده از شانس لیاقت می‌خواهد که تیم کی‌روش در این مدت این ویژگی را داشته و در اکثر مواقعی که شانس در خانه تیم ملی را زده در را به روی آن باز کردیم.

اولین باری که تیم ملی تحت این شرایط به پیروزی رسید، در اولین بازی مرحله گروهی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۴ در زمین ازبکستان بود. دروازه ایران در این دیدار چندین بار تا آستانه باز شدن رفت ولی بسته ماند حتی یک بار نیز سید جلال حسینی توپ را از داخل دروازه بیرون کشید که داور متوجه نشد.شرایط بازی به گونه‌ای پیش می‌رفت که ایران به نتیجه تساوی بدون گل راضی بود و ازبکستان برای رسیدن به گل پیروزی بی‌تابی می‌کرد تا اینکه در وقت تلف شده، ایران روی همکاری کریم انصاری‌فر و خلعت‌بری به گل پیروزی دست یافت. این پیروزی در آن مقطع برای فوتبال‌دوستان غیرقابل باور بود ولی مقدمه‌ای بود برای پیروزیهای اینچنینی کی‌روش .

در آخرین بازی مرحله انتخابی همان دوره، ایران در زمین حریف به مصاف کره‌جنوبی رفت و برای صعود محکوم به پیروزی بود. در این دیدر نیز کره جنوبی تیم برتر میدان بود و توپ و میدان را در اختیار داشت. ولی تیم ملی از تنها موقعیت خود که روی اشتباه مدافع حریف به دست آمده بود استفاده کرد و توسط رضا قوچان نژاد به گل رسید و به جام جهانی صعود کرد.این روند در جام ملتهای آسیای ۲۰۱۵ ادامه داشت. ایران در بازی آخر مرحله گروهی که مشخص‌کننده سرگروه بود به مصاف امارات رفت و باز هم در دیداری که چندان خوب بازی نکرد با گل وقت تلف شده رضا قوچان‌نژاد به گل رسید و پیروز میدان شد.

این بار در آغاز مرحله گروهی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ بود که بخت با ایران یاری کرد. بازی ایران-قطر ضعیفترین یا شاید تنها  بازی ضعیف ایران در مرحله گروهی بود بازی تا وقت تلف شده بدون گل ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۹۴ روی اشتباه لکومته باز هم رضا قوچان نژاد فریادرس تیم ملی شد و گل برتری را به ثمر رساند در ادامه نیز علیرضا جهانبخش اختلاف را دو برابر کرد.

ایران در ادامه بازیهای مرحله گروهی این قدر، مقتدر ظاهر شد که دیگر شانس و اقبال تاثیری در صعود ایران به جام‌جهانی نداشت.

تا اینکه در اولین بازی جام جهانی برابر مراکش با گل به خودی وقت تلف شده به پیروزی رسید. این گل، دیرترین گل به خودی ادوار جام‌جهانی است و برای اولین بار از جام جهانی ۱۹۶۶ یک تیم در یک نیمه بدون شوت در چارچوب به گل رسید.

البته شاید از این نتایج به عنوان خوش‌شانسی یاد شود ولی ایران در جام جهانی گذشته برابر آرژانتین دچار بداقبالی‌ای شد که از همه موارد یاد شده تلخ‌تر و سنگین‌تر بود.

منبع:۹۰tv.

نظرسنجی مجله تایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.