بارسلونا اسپانیا
بارسلونا اسپانیا

بارسلونا اسپانیا | کاتالانی های دوست داشتنی FC Barcelona

باشگاه بارسلونا اسپانیا

بدون شک پر افتخارترین و محبوب ترین تیم در ایران و همینطور در جهان باشگاه بارسلونا اسپانیا است که به دلیل بازی های بسیار خوبی که انجام داده توانسته ده ها افتخار را برای اسپانیا و طرفداران باشگاه به ارمغان آورد. طرفداران باشگاه بارسلونا اسپانیا لقب های فراوانی روی این تیم قرار دادند از جمله: آبی و اناری‌ها ,کاتالانی‌ها, بارسا. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا اندکی از تاریخچه باشگاه بارسلونا اسپانیا برای شما بگوییم.

fcbarcelona 3 - بارسلونا اسپانیا | کاتالانی های دوست داشتنی FC Barcelona
بارسلونا اسپانیا

تاریخچه باشگاه

این تیم بیشتر از یک قرن پیش یعنی در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد و در حال حاظر جزو برترین تیم های جهان است و از همان ابتدای کار با قدرت کار خود را شروع کرد و در سال ۱۹۰۲ اولین کاپ خود را توانست بدست آورد. مانند تمامی تیم های تازه تاسیس درگیر مشکلات مالی فراوان شد ولی با تمامی این مشکلات خوان گمپر ریاست جدید باشگاه به مدت ۲۵ سال با مشکلات توانست به کار خود ادامه دهد. در بازه زمانی ۱۹۱۰ و ۱۹۱۴ زبان رسمی باشگاه به کاتالیونیایی تغییر داده شد و به مرور زمان این تیم نمادی از کاتالونیا تبدیل شد و در حال حاظر نیز بسیاری به دلایل سیاسی و دلایل اجتماعی از این تیم طرفداری می کنند. به مرور زمان اعضای باشگاه افزایش یافت تا جایی که درسال ۱۹۲۲ بیشتر از ۲۰٫۰۰۰ نفر افزایش یافت. در سال ۱۹۲۵ به دلیل هو کردن سرود ملی برای مقابله با حکومت ۶ ماه باشگاه تعطیل شد.  بعد از آن در سال ۱۹۲۸ توانست جام اسپانیا را به خانه آورد.

بارسلونا در تمامی سال ها روند سعودی خود را ادامه داد و در حال حاظر نیز در تمامی رقابت های داخلی و بین المللی در صدر رقابت ها قرار دارد.

fcbarcelona 1 - بارسلونا اسپانیا | کاتالانی های دوست داشتنی FC Barcelona
بارسلونا اسپانیا

ورزشگاه های باشگاه بارسلونا اسپانیا

در سال ۱۹۰۹ باشگاه بارسلونا اسپانیا به ورزشگاه اینداستریا که در زمان خودش جزو بزرگترین استادیم ها بود انتقال پیدا کرد, این استادیم ۸۰۰۰ نفر گنجایش داشت. در سال ۱۹۲۲ باشگاه به ورزشگاه لس کورتس با ظرفیت ۲۲٫۰۰۰ نفر انتقال یافتند و همین باشگاه در بازسازی های بعدی گنجایش آن افزایش یافت و ۶۰٫۰۰۰ نفر رسید ولی با توجه به محیط قرار گیری باشگاه امکان افزایش ظرفیت باشگاه وجود نداشت. در نهایت در سال ۱۹۵۴ شروع به ساخت ورزشگاه نیوکمپ کردند و این کار در حدود ۳ سال به طول انجامید. پس از مدتی به دلیل افزایش طرفداران و نیاز به بازسازی که داشت گنجایش ورزشگاه افزایش یافت و در حال حاظر ورزشگاه نیوکمپ باشگاه بارسلونا اسپانیا ۹۹٫۳۵۴ نفر گنجایش دارد.

fcbarcelona 2 - بارسلونا اسپانیا | کاتالانی های دوست داشتنی FC Barcelona
بارسلونا اسپانیا

بخشی از افتخارات باشگاه بارسلونا اسپانیا

  • بارسا توانسته ۲۶ بار در لالیگا قهرمان شود.
  • ·         ۳۰ بار توانسته در جام کوپا دل ری (مسابقاتی که بین تیم های اسپانیایی برگذار میکنند) قهرمان شود.
  • ·         ۱۲ بار قهرمانی در سوپر جام فوتبال اسپانیا را در کارنامه خود دارد.
  • یکی از بزرگترین افتخارات آنها ۵ بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست.
  • ·         ۵ قهرمانی در سوپر جام اروپا س
  • ·         ۳ بار نیز در جام باشگاه های فوتبال جهان قهرمان شده است.

به دلیل آنکه این تیم دارای افتخارات فراوانی بوده است گلچینی از این افتخارات را برای شما تهیه کرده ایم.

بیشتر بخوانید : منچستر یونایتد انگلیس | تیم پر طرفدار دنیای فوتبال ملقب به شیاطین سرخ

نظرسنجی مجله تایم

یک نظر

  1. محمد امین بارسایی

    بارسلونا عشق است……..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.