چلسی انگلیس
چلسی انگلیس

چلسی انگلیس | آبی های غرب لندن Chelsea

باشگاه چلسی انگلیس

باشگاه چلسی یکی از معروفترین تیم های جهان است که در غرب لندن در حال فعالیت است اسم این تیم به انگلیسی Chelsea F.C است. این تیم پر طرفدار انگلیسی دارای القابی چون آبی ها و بازنشستگان است و جالب است بدانید در سال ۱۹۰۵ این تیم شروع به فعالیت کرده است و همواره لباس این تیم به رنگ آبی بوده است . لگوی این تیم شامل یک شیر آبی رنگ میباشد. در حال حاظر باشگاه چلسی انگلیس دارای تیم فوتبال مران و هم زنان است.

بخشی از تاریخچه باشگاه چلسی انگلیس

تیم چلسی در سال ۱۹۰۵ تاسیس شد و مانند تمامی تیم های تازه تاسیس در ابتدای کار حرفی برای گفتن نداشت. تا سال ۱۹۵۲ تد دریک سر مربی این تیم شد و تغییرات بنیادی در تیم ایجاد کرد و در نهایت در سال ۱۹۵۵ توانستند قهرمان لیگ دسته اول انگلستان شوند. روند رو به رشد این تیم ادامه پیدا کرد و در سال ۱۹۶۴ توانست قهرمان جام اتحادیه انگلستان شود و در ادامه در سال ۱۹۷۰ توانست قهرمان جام حذفی انگلستان شود .در همان سال توانست با شکست دادن رئال مادرید جام اروپا را برای خود بدست آورد.

در سال ۲۰۰۳ بیتس این باشگاه را به قیمت ۱۴۰ میلیون پوند به رومن آبراموویچ روس فروخت که این اتفاق باعث شد تا گران قیمت ترین نقل و انتقال یک تیم  تبدیل شود و به یک رکورد در کشور انگلستان تبدیل شد. وی با ورودش به چلسی تصمیم گرفت سر مربی تیم را تغییر دهد و به همین دلیل ژوزه مورینیو را مربی تیم کرد و این تغییر باعث شد چلسی از آن به بعد نتیجه های بهتری بگیرد. ژوزه مورینیو توانست در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ تیم چلسی را قهرمان لیگ برتر انگلستان کند و سال ۲۰۰۷ نیز قهرمان جام حذفی شدند و در نهایت سال ۲۰۰۷ آورام گرانت جایگزین ژوزه مورینیو شد.

chelsea 3 - چلسی انگلیس | آبی های غرب لندن Chelsea
چلسی انگلیس

ورزشگاه باشگاه چلسی انگلیس از ابتدای تاسیس تا به امروز استمفورد بریج نام داشته و دارد. این استادیم در حال حاظر با گنجایش ۱۰۰٫۰۰۰ نفری تمامی مسابقات این تیم را در خود برگذار می کند.

تیم زنان باشگاه چلسی انگلیس  در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد ولی برای بازی های خانگی در زمین امپریال فیلدز بازی می کنند و این تیم در سال ۲۰۰۹ توانست رتبه سوم را در لیگ برتر فوتبال زنان انگلستان را بدست آورد که این بهترین افتخاری است که این تیم تا امروز توانسته است بدست آورد.

chelsea 2 1024x704 - چلسی انگلیس | آبی های غرب لندن Chelsea
چلسی انگلیس

افتخارات باشگاه چلسی انگلیس

تیم چلسی به دلیل قدمت زیادی که دارد (بیشتر از ۱۰۰ سال) توانسته است افتخارات زیادی را برای خود کسب کند و در قسمت زیر بعضی از افتخارات باشگاه چلسی انگلیس را برای شما لیست نموده ایم:

  • ۶ بار قهرمانی در لیگ دسته اول انگلستان و آخرین بار این مقام را در سال ۲۰۱۷ بدست آورده است.
  • ·         ۸ بار قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگستان
  • در سال ۲۰۱۲ توانست  قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا از آن خود کند .
  • در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ توانست در لیگ اروپا قهرمان شود.
  • در سال ۲۰۱۲ نیز توانست در جام باشگاه های جهان مقام دومی را کسب نماید.

بیشتر بخوانید : تاتنهام انگلیس|معرفی این تیم فوتبال فوق العاده جذاب|Tottenham Hotspur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.