ویزای شینگن ایتالیا
ویزای شینگن ایتالیا

آشنایی با ویزای شینگن ایتالیا

ایتالیا کشور معروف اروپایی است که بدون شک همه ما بارها اسمش به گوشمان خورده و یا عکس ها و فیلم های مکان های معروف این کشور زیبا را دیده ایم ، این کشور یکی از بهترین کشور های اروپا می باشد که هر ساله گردشگران زیادی به آن سفر میکنند ، از آنجا که ایتالیا نیز جزوی از منطقه شینگن است ، باید برای ورود به آن ویزای شینگن ایتالیا را تهیه کرد ، البته افراد ساکن در کشور های عضو اتحادیه اروپا و یا برخی دیگر از کشور ها ، ورودشان به این منطقه نیازی به ویزا ندارد که جمعا ۲۶ کشور هستند که نیازی به ویزا جهت ورود و رفت و آمد در منطقه شینگن را ندارند.

درهمین خصوص : آشنایی با ويزای شينگن و انواع آن

schengen visa italy14 - آشنایی با ویزای شینگن ایتالیا
ویزای شنگن ایتالیا

اگر فردی قصد داشته باشد جهت گردشگری به ایتالیا برود لازم است قبل از هر چیز ویزای شینگن ایتالیا را تهیه کند ، ویزای شینگن ایتالیا انواع مختلفی دارد که نوع هرکدام به هدف فرد جهت ورود به ایتالیا بستگی دارد.

schengen visa italy 1680x1050 1024x640 - آشنایی با ویزای شینگن ایتالیا
ویزای شنگن ایتالیا

افراد جهت دریافت ویزای شینگن ایتالیا باید به سفارت ایتالیا مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک ، در زمان مشخصی که سفارت تعیین میکند ، دوباره جهت مصاحبه و انگشت نگاری به آنجا بروند ، در طول این مراحل امکان رد شدن ویزای فرد نیز وجود دارد.

visa italy schengen1 - آشنایی با ویزای شینگن ایتالیا
ویزای شینگن ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت ویزای شینگن ایتالیا :

شناسنامه ، کارت ملی و دیگر مدارک شناسایی
گذرنامه
دو قطعه عکس پرسنلی
سند اموال مانند خانه ، زمین یا هر چیز با ارزش دیگر که نشان دهد فرد به کشور باز میگردد
اسناد وضعیت شغلی
پرینت سه ماهه حساب بانکی
فرم تکمیل شده درخواست روادید
واچر هتل
بیمه مسافرتی

علاوه بر این مدارک شاید مدارک دیگری نیز سفارت از افراد درخواست کند که بهتر است جهت کسب آگاهی بیشتر از مدارک و نحوه دریافت ویزا ، فرد متقاضی به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کند.

schengen visa italy22 - آشنایی با ویزای شینگن ایتالیا
ویزای شنگن ایتالیا

جالب است که با تهیه ویزای شینگن ایتالیا افراد میتوانند به دیگر کشور های حوزه شینگن نیز بروند و به نوع ویزای آنها مربوط است ، باید بدانید که ویزای شینگن صرفا جهت گردشگری است و افراد برای تحصیل و یا کار باید نوعی دیگر از ویزا را برای ورود به ایتالیا دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید : ویزای شینگن تضمینی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.