جاهای دیدنی استانبول
جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول | معرفی ۵ مکان دیدنی استانبول ترکیه

شهر استانبول یکی از بزرگترین ، محبوبترین و پرجمعیتترین شهر های ترکیه به شمار میرود ، این شهر زیبا دارای جاذبه های گردشگری زیادی نیز هست و هرساله گردشگرانی از سرتاسر جهان برای بازدید از جاهای دیدنی استانبول به ترکیه سفر میکنند.

در این پست با ۵ تا از بهترین جاهای دیدنی استانبول آشنا میشویم :

تنگه بسفر

Bosphorus Tour - جاهای دیدنی استانبول | معرفی 5 مکان دیدنی استانبول ترکیه
جاهای دیدنی استانبول

این تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره متصل میکند و همچنین سبب جدا شدن دو قاره آسیا و اروپا میشود ، شهر استانبول نیز در دو طرف تنگه بسفر قرار گرفته ، در این دریا میتوان قایق و یا کشتی سواری کرد که همین امر سبب شده که تبدیل به یکی از بهترین مکان های استانبول شود.

کاخ توپکاپی

2 2 - جاهای دیدنی استانبول | معرفی 5 مکان دیدنی استانبول ترکیه
جاهای دیدنی استانبول

این کاخ توسط سلطان محمد دوم در طول سال های ۱۴۶۶ تا ۱۴۷۸ ساخته شده و تا مدت ها نیز مورد توجه سلاطین عثمانی بوده ، این کاخ اکنون تبدیل به موزه ای شده و اشیاء ارزشمندی از جمله شمشیر حضرت محمد نیز در این مکان نگه داری میشود و هر ساله میلیون ها نفر به از این کاخ بازدید میکنند.

مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)

3 2 - جاهای دیدنی استانبول | معرفی 5 مکان دیدنی استانبول ترکیه
جاهای دیدنی استانبول

این مسجد توسط سلطان احمد اول در طول سال های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۹ ساخته شده و به خاطر همین هم این مسجد را به نام وی نامیدند ، این مسجد را به دلیل وجود کاشی های آبی رنگ که در محیط داخلش است ، مسجد آبی نامیدند.

مسجد ایاصوفیه

4 2 - جاهای دیدنی استانبول | معرفی 5 مکان دیدنی استانبول ترکیه
جاهای دیدنی استانبول

این مسجد بدون شک یکی از بهترین و پربازدیدترین مسجد های ترکیه است ، این مکان موزه و کلیسا نیز هست ، این مسجد از دوره امپراتوری بیزانس بوده و قدمتش بسیار طولانی است و به دلیل معماری بی نظیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

باسیلکا سیترین (کلیسای اب انبار)

55 - جاهای دیدنی استانبول | معرفی 5 مکان دیدنی استانبول ترکیه
جاهای دیدنی استانبول

این کلیسا به قصر غرق شده نیز معروف است و در قرن سوم به خاطر تامین آب مردم درست شده ، این مکان به خاطر داشتن ستون های مرمری به آن یرباتان سیسترن نیز میگویند و به دلیل اینکه این آب انبار کلیسا نیز هست لقب کلیسای آب انبار را به این مکان داده اند.

بیشتر بخوانید : اقامتگاه های بوم گردی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.