جاهای دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان | معرفی ۵ مکان دیدنی اصفهان

اصفهان ، شهری که به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانش به نصف جهان نیز معروف است و سومین شهر پرجمعیت ایران به شمار میرود ، جاهای دیدنی اصفهان بدون شک بسیار زیاد است و ما در این فقط به معرفی ۵ تا از آنها میپردازیم :

سی‌وسه‌پل

1 6 - جاهای دیدنی اصفهان | معرفی 5 مکان دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

همانطور که از نامش پیداست ، سی‌ و سه‌ پل پلی با سی‌وسه‌ دهانه می باشد که تقریبا ۳۰۰ متر طول دارد و بر روی زاینده رود قرار گرفته است، این پل در زمان شاه عباس اول ساخته شده و یکی از بهترین مکان های دیدنی اصفهان است جالب است که در سیزدهم تیرماه هر سال یک جشن به نام آبریزگان در این مکان برگزار میگردد که در این جشن مردم بر روی یکدیگر گلاب و آب میریزند.

این مکان با داشتن معماری بی نظیرش هر ساله میزبان گردشگران زیادی از ایران و سراسر جهان می باشد.

عمارت عالی‌قاپو

ali qapu - جاهای دیدنی اصفهان | معرفی 5 مکان دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

زمانی که در دوران صفوی پایتخت از قزوین به اصفهان منتقل شد ، این عمارت بدست شاه عباس اول ساخته شد و قدمتش بسیار زیاد است و در قدیم نام های دیگری مانند قصر دولتخانه نیز داشته ، ارتفاع این عمارت ۳۸ متر می باشد و جای بسیار دیدنی است.

چهل ‌ستون

3 5 - جاهای دیدنی اصفهان | معرفی 5 مکان دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

این مکان نیز در دوره صفویه توسط شاه عباس اول درست شد و توسط شاه عباس دوم نیز کامل تر شد ، جالب است که عمارت چهل ستون در واقع شامل بیست ستون است که به دلیل منعکس شدن بیست ستون در آب حوضی که مقابل عمارت است ، به آن چهل ستون میگویند و یکی از معروفترین مکان های اصفهان به شمار میرود.

میدان نقش جهان

4 6 - جاهای دیدنی اصفهان | معرفی 5 مکان دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

میدان نقش جهان در دوره تیموریان ساخته شد ولی اندازه آن بسیار وسیع و بزرگ نبود تا اینکه در زمان شاه عباس اول این میدان گسترش و تکامل پیدا کرد. متاسفانه در زمان قاجار این میدان و بناهای اطرافش خراب شد که در دوران پهلوی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.این مکان دیرینه هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر است.

پل خواجو

5 5 1024x768 - جاهای دیدنی اصفهان | معرفی 5 مکان دیدنی اصفهان
جاهای دیدنی اصفهان

این پل بر روی زاینده رود قرار گرفته و در دوره تیموریان تاسیس شده است ، این پل دارای ۲۳ ستون و ۲۴ دهانه است و ۱۳۳ متر نیز طول دارد.معماری و زیبایی این پل سبب شده تا نظر گردشگران به آن جلب شود.

علاوه بر موارد ذکر شده اصفهان شامل مکان های دیدنی دیگری همچون : باغ گل‌ها ، باغ پرندگان ، مدرسه چهار باغ ، مسجد شیخ لطف الله ، آتشگاه ، مسجد امام و … است که بسیار زیادند و به همین دلیل نیز به اصفهان نصف جهان میگویند.

بیشتر بخوانید : جاهای دیدنی مشهد | معرفی ۶ مکان دیدنی مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.