جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

جاهای دیدنی تفلیس | معرفی ۵ مکان دیدنی تفلیس

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان می باشد و وسیع ترین شهر گرجستان نیز هست که یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مهمترین و زیبا ترین شهر های گرجستان به شمار میرود ، جاهای دیدنی تفلیس بسیار زیاد و متنوع هستند و ما در این پست به معرفی ۵ تا از آنها میپردازیم :

دریاچه لیسی

2 - جاهای دیدنی تفلیس | معرفی 5 مکان دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

این دریاچه در شمال غربی این شهر واقع شده و آبش نیز شور است ، مساحتش نیز شانزده کیلومتر مربع است که چهار متر هم عمق دارد ، در اطراف و خود دریاچه نیز حیواناتی همچون پرندگان ، لاک پشتان ، روباه ها و خرگوش ها به علت شرایط مناسب زیستی این محیط زندگی میکنند.

قلعه ناریکالا

3 - جاهای دیدنی تفلیس | معرفی 5 مکان دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

جالب است که این قلعه در زمان ساسانیان به دست ایرانیان ساخته شده و قدمتش از خود شهر تفلیس نیز بیشتر است و از بیشتر مناطق شهر تفلیس نیز قابل رویت است ، این قلعه نظامی بر روی یک تپه شیب دار واقع شده است.

  کلیسای جامع تثلیث

4 - جاهای دیدنی تفلیس | معرفی 5 مکان دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای جامع تثلیث شهر تفلیس به نام سامبا نیز شناخته می شود و یکی از نماد های کشور گرجستان نیز به شمار میرود ، گنبد این کلیسا از جنس طلا است و دارای ۷٫۵ متر ارتفاع است و از بیشتر مناطق شهر تفلیس قابل رویت می باشد ، محیط بیرونی و درونی کلیسا دارای معماری بی نظیری می باشد که آن را تبدیل به یکی از مقصد های اصلی گردشگران کرده است.

مجسمه مادر تفلیس

5 1024x768 - جاهای دیدنی تفلیس | معرفی 5 مکان دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

یکی دیگر از نماد های اصلی کشور گرجستان نیز مربوط به این مجسمه زیباست که در سال ۱۹۵۸ میلادی ساخته شده است ، در واقع این مجسمه بیست متری ، یک زن را نشان میدهد که با لباس سنتی کشور گرجستان ایستاده است و نشان دهنده فرهنگ گرجستان است ، شمشیر دست چپ او نیز به معنای دفاع در مقابل دشمن است و جام شرابی که در دست راست او است مهمان نوازی گرجستانی ها را نشان میدهد.

پارک آبی تفلیس

1 - جاهای دیدنی تفلیس | معرفی 5 مکان دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

این پارک حدودا ۱۳ سال پیش درست شده و یکی از جاهای جالب و هیجان انگیز برای گردشگرانی است که به این شهر میروند و بهترین زمان برای رفتن به این پارک نیز نیمه خرداد تا نیمه مهر است.

علاوه بر این مناطق ، شهر تفلیس دارای جاذبه های گردشگری دیگری همچون : پل صلح ، پارک ریکه ، موزه سیمون جاناشیا ، خیابان روستاولی ، برج ساعت ، موزه ملی و … می باشد.

بیشتر بخوانید : جاهای دیدنی اصفهان | معرفی ۵ مکان دیدنی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.