جاهای دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهد | معرفی ۶ مکان دیدنی مشهد

مشهد دومین شهر وسیع و پرجمعیت ایران ، مرکز استان خراسان رضوی که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای دیدن مکان های دیدنی و زیارتی اش به این شهر سفر میکنند ، این شهر دارای ۱۳ منطقه است و بیشتر از ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و نام قدیمی این شهر توس بوده است ، جاهای دیدنی مشهد بسیار زیاد است که سعی شده در این پست برخی از آنها را معرفی کنیم:

حرم امام رضا (ع)

emam reza - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

بدون شک کمتر ایرانی پیدا میشود که به حرم امام رضا (ع) تاکنون نرفته باشد ، هر ساله ۲۰ میلیون نفر از تمام کشور های جهان برای زیارت به حرم امام رضا (ع) میروند ، حرم امام رضا (ع) جزو قدیمی ترین و بزرگترین اماکن مذهبی ایران به شمار میرود.

حرم امام رضا (ع) دارای صحن های زیادی است و دارای کتابخانه ، دارالشفاء ، مهمانسرا و … است. نمای بیرونی و درونی حرم بسیار زیبا درست شده است.

آرامگاه فردوسی

2 5 - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در بیست کیلومتری شمال شهر مشهد می باشد ، کمتر کسی پیدا میشود که این شاعر بزرگ ایرانی را نشناسد ، کسی که توانست زبان پارسی را از نابودی نجات دهد و کتابی به نام شاهنامه نوشت. هر ساله نزدیک به یک میلیون نفر از آرامگاه فردوسی بازدید میکنند و این مکان دارای موزه ، کتابخانه و … است.

غار مغان

33 1 - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

این غار ۲۷ کیلومتر تا مشهد فاصله دارد و در روستایی به نام مغان قرار دارد و قدمتش به صد میلیون سال میرسد ، غار دارای دو دهانه است و برای ورود به این غار باید حتما یک راهنما داشته باشید.

باغ پرندگان سپاد

4 5 - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

یکی از بهترین مکان های دیدنی برای آن دسته از افراد که عاشق پرنده ها هستند بدون شک باغ پرندگان سپاد مشهد است که در آن میتوان انواع پرنده های کمیاب را یافت که در شرایط بسیار خوبی نگه داری میشوند.

دره هفت حوض

5 4 - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

این جاذبه طبیعی زیبا در شانزده کیلومتری شهر مشهد قرار دارد که از هفت حوضچه تشکیل شده است ، این پدیده به دلیل فرسایش شیمیایی که باران های اسیدی موجب آن شده اند تشکیل شده.

پارک کوهسنگی

6 3 - جاهای دیدنی مشهد | معرفی 6 مکان دیدنی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

دومین پارک بزرگ مشهد نیز این پارک است که در جنوب غربی مشهد قرار دارد ، این پارک قدیمی شامل دو قله از رشته کوه بینالود می باشد و یکی از بهترین مکان های تفریحی مشهد به شمار میرود که میتوان در آن به گردش و تفریح پرداخت.

علاوه بر این موارد ، شهر مشهد شامل مکان های دیدنی دیگری همچون : باغ گیاه شناسی ، کلات نادری ، موزه مردم شناسی ، بوستان مینیاتوری ، باغ ملی ، پیست اسکی شیرباد و … است.

بیشتر بخوانید : جاهای دیدنی شیراز | معرفی ۹ مکان دیدنی شیراز

یک نظر

  1. جاهای دیدنی مشهد

    وای وکیل اباد مشهد خیلی خوب و قشنگه حیفه ادم بره مشهد و وکیل ابادو نبینه. پارک ابی شم دوست دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.