red 900x525 - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

کدام خواننده پاپ جذاب ترین صدا را دارد؟ انتخاب صدای سال 1400 ایران

نظرسنجی صدای سال 1400

رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

هر رنگ از قرمز پر رنگ گرفته تا زرد طلایی هر کدام معنی و داستان خاص خود را دارند. هر رنگ گلی را که در دسته گل خود انتخاب می کنید به اندازه نوع گل مهم است.

وقتی که به یک گل نگاه می کنید اولین چیزی که نظر شما را به خودش جلب می کند چیست؟ اندازه ؟ قیافه؟ بوی گل؟ یا شاید رنگ آن گل؟

رنگ هر گل یکی از فاکتورهایی است که طبیعت را زیبا می کند و قصد ما امروز این است که به این سوال پاسخ بدهیم: آیا می دانید هر رنگ در گل ها به چه معنایی است؟

در ادامه با وبسایت مجله تایم همراه باشید تا با معنی و سمبل رنگ های مختلف گل آشنا شویم.

گل قرمز

red - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

گل های قرمز معمولا با مفهوم عشق واقعی و شور و هیجان شناخته می شوند. با این حال گل های قرمز می توانند معنی احترام، میل و اشتیاق، شجاعت و قدرت را هم بدهند. گل قرمز سمبل زیبایی شجاعت و عطش است.

 گل قرمز مورد علاقه ما گل رز (با اینکه گل های قرمز رز خیلی کلاسیک هستند ولی فراموش نکنید که گل رز در رنگ های دیگر هم وجود دارد) ، گل لاله، گل شمعدانی یا گل عطری و گل خشخاش هستند.

گل زرد

yellow - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

رنگ زرد اصالتا با انتشار شادی و لذت و خوشی همراه است با این حال رنگ زرد بهترین رنگ و نشان دهنده دوستی است. با درخشانی رنگ و شخصیت شاداب گل های زرد برای بهتر کردن روز یک شخص و افزایش انرژی مثبت در یک اتاق استفاده می شود. همچنین گل های زرد می تواند سمب شروعی دوباره باشد.

تقریبا غیر ممکن است با دیدن یک دسته گل از نرگس های زرد درخشان یا یک گلدان از گل آفتاب گردان بتوانید جلوی لبخند خود را بگیرید. که این معنی همان انتشار شادی را می رساند.

بعضی از گل های زرد رنگ محبوب گل آفتاب گردان، گل بابونه زرد، گل لاله، گل نیلوفر زرد، گل سوسن  هستند.

گل صورتی

pink - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

گل های صورتی نماد رحمت، اصالت، نجابت، شادی هستند. بدون در نظر گرفتن شکل گل، از یک باغ پر از رزهای صورتی گرفته تا یک گل صد تومانی (پائونیا) کاملا شکوفه داده و باز شده، شکوفه های صورتی همگی مفهوم جوانی، معصومیت و شادی را القا می کنند.

گل صورتی مشابه گل قرمز معنی عشق را نیز می دهد. همچنین گل صورتی سمبل زنانگی هست و به همین دلیل است در دسته گل های روز مادر به وفور استفاده از رنگ صورتی دیده میشود.

رنگ صورتی در گل هایی مثل گل رز، گل نیلوفر، گل میخک، گل آزالیا و گل صد تومانی دیده می شود.

گل نارنجی

orange - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

رنگ نارنجی درخشان، جسور، پر جنب و جوش و پر طراوت است. گل های نارنجی سمبل احساس اشتیاق، گرمی، هیجان است. همچنین فرستادن یک دسته گل شامل گل های نارنجی نشان دهنده شادی و خوشی و گرمی است.

چه گل نارنجی را قاطی با بقیه گل ها در یک دسته گل برای کسی بفرستید چه گل نارنجی را به تنهایی بفرستید یک دسته گل نارنجی پر از زندگی و هیجان است برای همین انسان های پرشور و پر انرژی ای که در زندگی شما حضور دارند به سرعت با این ترکیب رنگی گل ارتباط برقرار می کنند.

برجسته ترین گل های نارنجی موجود در رنگ نارنجی شامل گل نیلوفر، گل لاله، گل همیشه بهار یا گل جعفری، گل زینیا هستند.

رنگ گل سفید

white - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

گل سفید با مفهوم هایی چون پاکی، بی گناهی، همدردی، فروتنی، احترام مرتبط است. همچنین گل سفید معنی زیبایی ساده را می دهد گل سفید چه در قامت لاکچری گلبرگ های ابریشمی یاسمن های معطر چه در قامت گل های زنبق زنگوله ای کوچک ته دره، چه در قامت یک مجموعه گل رز ، دسته گل های تازه با ترکیب رنگی سفید به عنوان رنگ غالب نشان دهنده فروتنی و الگانس است.

همچنین با توجه به مفاهیم بیان شده در گل سفید،  رنگ سفید در دسته گل عروس به طور سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گل سفید در مراسمات ختم و یادبود نیز مورد استفاده است.

گل گلایل، گل سوسن، گل ارکیده، گل بابونه، گل رز، گل میخک از مجموعه گل های سفید هستند.

گل آبی

blue - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

رنگ آبی نگرانی ها و دلمشغولی ها را تسکین می دهد. رنگ آبی به آرامش بخش بودن معروف است و باعث دفع انرژی و احساسات منفی و کاهش احساس استرس می شود.

رنگ آبی نشان دهنده صلح و آرامش و مهیا بودن برای تجربه های جدید است. ترکیب گل های آبی در دسته گل یک پادزهر قوی برای از بین بردن استرس است.

بعضی از گل های آبی که شاید بشناسید گل نیلوفر پیچ، گل ادریس، گل گندم (گل ذرت) هستند.

گل بنفش

purple - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

اصالت و ریشه های گل های بنفش با جشن، سلطنتی بودن گره خورده است. گل های بنفش نشان دهنده وقار و کرامت، افتخار، موفقیت است . گل بنفش چه به تنهایی و چه در ترکیبی از گل های دیگر استفاده شود نشان دهنده موفقیت، دستاورد و تحسین است.

برخی از گل های بنفش معروف شامل قلماتیس و شقایق پیچ، گل زنبق، گل آلیوم ، گل استکانی هستند.

گل اسطوخودوسی رنگ

lavender flower - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

با اینکه رنگ اسطوخودوسی با رنگ های بنفش و صورتی از دید چشم شباهت زیادی دارند ولی معنی آن ها با هم متفاوت است. در حالی که بنفش رنگ سلطنتی و صورتی رنگ جوانی است رنگ اسطوخودوسی سمبل زنانگی، رحمت، تزکیه، الگانس است. اسطوخودوسی تقیربا می شود گفت جایگاه مقدسی در طبیعت دارد.

دسته گلی که شامل گل اسطوخودوسی رنگ باشد پیام زیبایی زنانه را به همراه خود دارد.

شما می توانید این رنگ را در گل شقایق، گل بنفشه، گل ارکیده، گل یاس، گل اطلسی  بیابید.

رنگ گل سبز

green flower - رنگ گل ها سمبل چیست؟ با معنی رنگ گل ها آشنا شویم

رنگ سبز هم خوانی کامل با طبیعت دارد و مکمل تمامی گل ها در تمامی رنگ ها است. گل های سبز معنی سلامت انعطاف پذیری، شانس خوب، جوانی را می دهد. حضور گل سبز در دسته گل شما می تواند پیام مثبت گرایی و تولد دوباره را برساند.

گل ها و گیاهان سبزی وجود دارد که می توانید با داشتن آن ها در اطراف خود این حس مثبت را گسترش دهید و بعضی از این گل های سبز شامل گل ناقوس ایرلندی، گل دکمه ای، گل ارکیده سیمبیدیوم سبز، گل آنتوریوم هستند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با گل های مخصوص تراس و بالکن

نظرسنجی صدای سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.