fortnite-hero
fortnite-hero
صفحه اصلی / خبر / اخبار بازی ویدئویی / Fortnite از طریق فروشگاه Google Play عرضه نخواهد شد

Fortnite از طریق فروشگاه Google Play عرضه نخواهد شد

حتماً می‌دانید چندی پیش، شایعاتی درباره‌ی عدم انتشار نسخه‌ی اندروید بازی Fortnite از طریق فروشگاه Google Play منتشر شده بودند و اشاره به این داشتند که اپیک گیمز (Epic Games)، برای انتشار Fortnite، نیازی به این فروشگاه ندارد و به دنبال عرضه‌ی آن از طریق وب‌سایت رسمی خود است. حال اما این شایعات، به حقیقت پیوسته‌اند!

به تازگی تیم سوئینی (Tim Sweeney)، مدیرعامل اپیک گیمز، در مصاحبه با وب‌سایت The Verge از نسخه‌ی اندروید عنوان Fortnite جزئیاتی منتشر و اعلام کرده است که این بازی، با کنار گذاشتن بزرگ‌ترین فروشگاه حال حاضر پلتفرم اندروید، به صورت مستقیم از وب‌سایت رسمی این شرکت قابل دریافت و نصب خواهد بود و بازی‌بازان برای بازی کردن این عنوان، نیازی به مراجعه به فروشگاه Google Play نخواهند داشت.

مطابق سخنان سوئینی، اپیک گیمز به دلیل حفظ “ارتباط مستقیم” با مشتریان Fortnite و پلتفرم‌هایی که برروی آن‌ها در دسترس قرار دارد، خواهان این اتفاق شده است. دلیل دوم و ضروری پشت این حرکت نیز دور زدن سودی است که گوگل در قبال فروش این بازی از طریق فروشگاه خود، کسب می‌کند. به طور معمول گوگل حدود ۳۰% از درآمد بازی‌های موجود در Google Play را به خود اختصاص می‌دهد.

در نظر داشته باشید که اپیک گیمز برای انتشار نسخه‌های ویندوز و مک عنوان Fortnite نیز همین سیاست را در پیش گرفت که باعث شد حداکثر سود قابل اکتساب را به دست آورد، هرچند که این بازی برروی پلتفرم‌های دیگری که محدودیت بیشتری دارند از طریق فروشگاه‌هایی مانند AppStore، PSN, Xbox Live و Nintendo eShop در دسترس قرار گرفت.  با توجه به سود سرسام آور Fortnite به عنوان محبوب‌ترین بازی صنعت بازی‌های ویدئویی، طبیعی است که اپیک گیمز از درآمد هنگفت آن نگذرد و سعی بر کسب تمام آن داشته باشد.

عنوان Fortnite هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی، مک و iOS در دسترس قرار دارد و به زودی نیز برای سیستم عامل اندروید منتشر خواهد شد.

منبع:گیمفا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.