صفحه اصلی / تکنولوژی / تبلت / بررسی Restart شدن خود به خود رایانه (Troubleshooting)

بررسی Restart شدن خود به خود رایانه (Troubleshooting)

اولین نظرسنجی مجله : محبوب ترین گروه کره ای از نظر شما کدام است ؟

بسیاری از کاربران رایانه هنگام استفاده با مواردی مواجه می شوند که شاید علت آن -حداقل برای آن کاربر- نامعلوم باشد. هنگ کردن، گیر کردن و گاهی Restart شدن z رایانه می تواند در کار یا ذخیره داده های شما اختلال ایجاد نماید.

در این مقاله به بررسی تعدادی از این موارد می پردازیم:

۱- اگردرمرحله ورود به Windows سیستم Restart شود، اشکال می تواند مربوط به Power باشد که آن قدرت روشن نگهداشتن سیستم را ندارد.

Reset

۲- اگر پیش از ورود به محیط DOS سیستم Reset شود، می تواند نشانگر این باشد که فن CPU مشکل دارد و قادر به خنک کردن فن نیست.

Reset

۳- اگر Windows بالا می آید و پس از گذشت زمانی مشخص Restart می شود، یک برنامهApplication خاصی روی سیستم نصب شده که اشکال دارد.

۴- ممکن است سخت افزارهای جدیدی به این سیستم متصل شده باشد که Power قدرت روشن کردن آنها را ندارد و کامپیوتر Restart می شود. بنابراین ابتدا آن  سخت افزارها  را  یکی یکی جدا کرده تا عیب یابی شود.

حافظه رم

۵- گاهی در اثر ویروسی شدن سیستم، کامپیوتر Restart می شود. در این صورت با استفاده از یک آنتی ویروس قابل Boot شدن و اسکن کردن سیستم یا در صورت عدم موفقیت، نصب مجدد  Windows اشکال برطرف می شود.

۶- اگر کامپیوتر پس از مدتی کار،Blue Page  نمایش داده شود و Restart شود، بایستیWindows بصورت  full format نصب شود. (یاد آوری می شود، اگر سخت افزار جدیدی نصب شده نیز ممکن است در این حالتsupport نشود و بهتر است از سیستم جدا شود (

Reset

۷-اگر کامپیوتر با فشردن کلید power پس از چند ثانیه خاموش شود ، می توان با ریست کردن باطری بایاس اشکال را رفع کرد .

Reset

منبع: avit .   مجله تایم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.