صفحه اصلی / بیوگرافی / بیوگرافی ورزشکاران / آنتوان گریزمن | بیوگرافی آنتوان گریزمن همراه با عکس

آنتوان گریزمن | بیوگرافی آنتوان گریزمن همراه با عکس

آنتوان گریزمن متولد ۲۱ مارس ۱۹۹۱، بازی حرفه‌ای‌اش را با رئال سوسیداد شروع کرد، در پنج سالی که در این باشگاه حضور داشت در ۲۰۱ بازی ۵۲ گل به ثمر رساند.

آنتوان گریزمن

 

آنتوان گریزمن عضو باشگاه آتلتیکو مادرید و تیم ملی فرانسه می‌باشد.

در سال ۲۰۱۴ در ازای ۳۰ میلیون یورو به آتلتیکو مادرید منتقل شد. در بازی حرفه‌ای‌اش در اسپانیا بیش از ۹۰ گل زد.

گریزمن در سال ۲۰۱۰ در حالیکه فرانسه میزبان یورو زیر ۱۹ سال بود در تیم ملی بازی کرد.آنها در این تورنمنت قهرمان اروپا شدند.

در سال ۲۰۱۴ گریزمن برای اولین بار برای تیم ملی بزرگسال فرانسه به میدان رفت و همان سال در جام جهانی به تیم ملی کشورش کمک کرد تا به یک چهارم نهایی برسد.

در جام جهانی ۲۰۱۴ بخاطر مصدومیت فرانک ریبری مقابل پاراگوئه به میدان رفت و اولین گلش را برای تیم ملی به ثمر رساند این بازی ۱-۱ مساوی شد.

در یورو ۲۰۱۶ اگرچه همراه خروس‌ها نتوانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد و در فینال با نتیجه ۱-۰ از پرتغال شکست خورد، ولی به‌عنوان بهترین گلزن یورو ۲۰۱۶ شناخته شد و کفش طلا را دریافت کرد.گریزمن در این تورنمنت در تیم منتخب جام هم قرار گرفت.
گریزمن با ثبت ۶ گل و با سه گل اختلاف نسبت به رتبه دوم، آقای گل یورو لقب گرفت. او در این جام دو پاس گل داد.

آنتوان گریزمن

در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۶ گریزمن دوگل بسیار حساس در مقابل تیم روستوف به ثمر رساند تا با نتیجه ۲-۱ روسوف را شکست دادند.گریزمن در این مسابقه بهترین بازیکن میدان شناخته شد.

آنتوان گریزمن

در سال ۲۰۱۶ همراه کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید، لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا ،به عنوان سه نامزد نهایی برترین بازیکن مرد سال ۲۰۱۶ جهان معرفی شد،که در نهایت ستاره ۳۱ ساله تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید برای چهارمین بار این عنوان را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرد و در یک قدمی لیونل مسی، فاتح ۵ توپ طلا قرار گرفت. گریزمن هم بعد از لیونل مسی نفر سوم شد.

 

آمار بازی‌های باشگاهی آنتوان گریزمن

باشگاهفصللالیگاجاماروپادیگرجمع
بازی‌هاگل‌هابازی‌هاگل‌هابازی‌هاگل‌هابازی‌هاگل‌هابازی‌هاگل‌ها
رئال سوسیداد۲۰۰۹–۱۰۳۹۶۱۰۴۰۶
۲۰۱۰–۱۱۳۷۷۲۰۳۹۷
۲۰۱۱–۱۲۳۵۷۳۱۳۸۸
۲۰۱۲–۱۳۳۴۱۰۱۱۳۵۱۱
۲۰۱۳–۱۴۳۴۱۶۷۳۸۱۴۹۲۰
جمع۱۷۹۴۶۱۴۵۸۱۲۰۱۵۲
اتلتیکو مادرید۲۰۱۴–۱۵۳۷۲۲۵۱۹۲۲۰۵۳۲۵
۲۰۱۵–۱۶۳۸۲۲۳۳۱۳۷۵۴۳۲
۱۷–۲۰۱۶۳۶۱۶۵۴۱۲۶۵۳۲۶
جمع کل۱۱۱۶۰۱۳۸۳۴۱۵۲۰۱۶۰۸۳
کل۲۹۱۱۰۶۲۶۱۳۴۲۱۶۲۰۳۶۱۱۳۵

 

تصاویری از آنتوان گریزمن

آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن آنتوان گریزمن

منبع : همشهری آنلاین.  ویکی پدیا.   مجله تایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.