جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس
صفحه اصلی / گردشگری / عمومی (گردشگری) / جاهای دیدنی تفلیس | معرفی ۵ مکان دیدنی تفلیس

نظرسنجی مجله تایم 1399 : جذاب ترین بازیگر مرد ایران کدام است؟

نظرسنجی مجله تایم

جاهای دیدنی تفلیس | معرفی ۵ مکان دیدنی تفلیس

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان می باشد و وسیع ترین شهر گرجستان نیز هست که یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مهمترین و زیبا ترین شهر های گرجستان به شمار میرود ، جاهای دیدنی تفلیس بسیار زیاد و متنوع هستند و ما در این پست به معرفی ۵ تا از آنها میپردازیم :

دریاچه لیسی

جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

این دریاچه در شمال غربی این شهر واقع شده و آبش نیز شور است ، مساحتش نیز شانزده کیلومتر مربع است که چهار متر هم عمق دارد ، در اطراف و خود دریاچه نیز حیواناتی همچون پرندگان ، لاک پشتان ، روباه ها و خرگوش ها به علت شرایط مناسب زیستی این محیط زندگی میکنند.

قلعه ناریکالا

جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

جالب است که این قلعه در زمان ساسانیان به دست ایرانیان ساخته شده و قدمتش از خود شهر تفلیس نیز بیشتر است و از بیشتر مناطق شهر تفلیس نیز قابل رویت است ، این قلعه نظامی بر روی یک تپه شیب دار واقع شده است.

  کلیسای جامع تثلیث

جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای جامع تثلیث شهر تفلیس به نام سامبا نیز شناخته می شود و یکی از نماد های کشور گرجستان نیز به شمار میرود ، گنبد این کلیسا از جنس طلا است و دارای ۷٫۵ متر ارتفاع است و از بیشتر مناطق شهر تفلیس قابل رویت می باشد ، محیط بیرونی و درونی کلیسا دارای معماری بی نظیری می باشد که آن را تبدیل به یکی از مقصد های اصلی گردشگران کرده است.

مجسمه مادر تفلیس

جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

یکی دیگر از نماد های اصلی کشور گرجستان نیز مربوط به این مجسمه زیباست که در سال ۱۹۵۸ میلادی ساخته شده است ، در واقع این مجسمه بیست متری ، یک زن را نشان میدهد که با لباس سنتی کشور گرجستان ایستاده است و نشان دهنده فرهنگ گرجستان است ، شمشیر دست چپ او نیز به معنای دفاع در مقابل دشمن است و جام شرابی که در دست راست او است مهمان نوازی گرجستانی ها را نشان میدهد.

پارک آبی تفلیس

جاهای دیدنی تفلیس
جاهای دیدنی تفلیس

این پارک حدودا ۱۳ سال پیش درست شده و یکی از جاهای جالب و هیجان انگیز برای گردشگرانی است که به این شهر میروند و بهترین زمان برای رفتن به این پارک نیز نیمه خرداد تا نیمه مهر است.

علاوه بر این مناطق ، شهر تفلیس دارای جاذبه های گردشگری دیگری همچون : پل صلح ، پارک ریکه ، موزه سیمون جاناشیا ، خیابان روستاولی ، برج ساعت ، موزه ملی و … می باشد.

بیشتر بخوانید : جاهای دیدنی اصفهان | معرفی ۵ مکان دیدنی اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.