منچستر یونایتد انگلیس
منچستر یونایتد
صفحه اصلی / ورزش / معرفی باشگاه ها / منچستر یونایتد انگلیس | تیم پر طرفدار دنیای فوتبال ملقب به شیاطین سرخ

نظرسنجی مجله تایم 1399 : جذاب ترین بازیگر مرد ایران کدام است؟

نظرسنجی مجله تایم

منچستر یونایتد انگلیس | تیم پر طرفدار دنیای فوتبال ملقب به شیاطین سرخ

باشگاه منچستر یونایتد انگلیس

در دنیا کسی نیست که باشگاه منچستر یونایتد انگلیس رو نشناسه و ما در این مقاله مهمترین بخش هایی از افتخارات و تاریخچه این تیم رو برای شما جمع آوری کرده ایم. در ابتدا خوب است بدانید که باشگاه منچستر یونایتد انگلیس از سال ۱۸۷۸ شروع به کار کرده و در حال حاظر جزو بزرگترین تیم های جهان به حساب می آید. به این تیم لقب شیاطین سرخ داده شده است  و سالهاست  لباس اصلی این تیم به رنگ قرمز بوده است. نام این تیم به انگلیسی: Manchester United Football Club میباشد.

بخشی از تاریخچه باشگاه منچستر یونایتد انگلیس

این تیم قدیمی توسط شرکت راه آهن توسط شرکت راه‌آهن لانکشایر و یورکشایر تاسیس شد و نام نیوتون در ابتدا به آن دادند. در آغاز کار خود فقط در رقابتهای داخلی مربوط به راه آهن شرکت میکرد ولی به مرور تصمیمات آنها تغییر کرد و سال ۱۸۸۰ در مسابقات محله ای (استانی) هم شروع به کار کرد و در نهایت سال ۱۸۹۲ کار خود را به صورت جدی در لیگ دسته اول انگلستان شروع کرد ولی در سال ۱۹۰۲ ورشکسته شد و از آن روز که تیم به وسیله سرمایه داران جدیدی خریداری شد اسم تیم به باشگاه منچستر یونایتد تغییر کرد.

معروفترین سرمربی تاریخ باشگاه منچستر یونایتد مربوط میشه به الکس فرگوسن که در سال ۱۹۸۶ به این تیم پیوست و در سال اول تیم به مقام  یازدهم دست پیدا کرد و در سال بعد توانست دوم شود ولی متاسفانه در فصل بعد دوباره مقام آنها یازدهم شد ولی هیات مدیره باشگاه منچستر یونایتد اجازه دادند فرگوسن به کار خود ادامه دهد و در نهایت در سال ۱۹۹۰ توانستند جام حذفی انگلستان را از آن خود کنند. یکی دیگر از افتخارات فرگوسن این بود که در سال ۱۹۹۳ توانست بعد از سالها قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند. فرگوسن به دلیل مربی گری بسیار خوبی که در این تیم داشت توانست لقب سر را از ملکه انگلستان از آن خود کند. در طی تمامی این سالها فرگوسن افتخارات زیادی را برای آنها توانست بدست آورد و در نهایت در سال ۲۰۱۳ وی بازنشسته شد و از سمت مربی گری خداحافظی کرد. بسیاری اعتقاد دارند که هیچ کس مانند وی نمیتواند باشگاه منچستر یونایتد را به دوران اوج خودش بازگرداند.

جالب است بدانید که رایان گیگز رکورد دار بیشتری بازی انجام داده برای باشگاه منچستر یونایتد است و از وی به عنوان اسطوره ای در این تیم همواره یاد میشود.

ورزشگاه خانگی

ورزشگاه خانگی باشگاه منچستر از سال ۱۹۱۰ تا به امروز ورزشگاه الدترافورد بوده است که این ورزشگاه ۷۵۰۰۰ هزار نفر گنجایش دارد.

جالب است بدانید باشگاه منچستر یونایتد دردنیا بیشترین هوادار را دارد و رکورد دار بیشترین طرفدار رسمی در دست این تیم است.

منچستر یونایتد انگلیس
منچستر

 بخشی از مهمترین افتخارات باشگاه منچستر یونایتد انگلیس

به دلیل تعداد بالای افتخارات باشگاه منچستر انگلیس در قسمت زیر گلچینی از این افتخارات برای شما عزیزان لیست شده است:

  • این تیم توانسته است ۲۰ بار قهرمان دسته اول در انگلستان شود.
  • باشگاه منچستر یونایتد انگلیس موفق شده ۱۲ بار قهرمان جام حذفی انگلستان باشد.
  • مهمترین افتخار آنها کسب ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست.

بیشتر بخوانید : تاتنهام انگلیس|معرفی این تیم فوتبال فوق العاده جذاب|Tottenham Hotspur

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.