آصلی تاندوغان
آصلی تاندوغان
صفحه اصلی / بیوگرافی / بیوگرافی خارجی ها / بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترکیه ای| معرفی فیلم ها + عکس Aslı Tandoğan

نظرسنجی مجله تایم 1399 : جذاب ترین بازیگر مرد ایران کدام است؟

نظرسنجی مجله تایم

بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترکیه ای| معرفی فیلم ها + عکس Aslı Tandoğan

بیوگرافی آصلی تاندوغان

با فراگیر شدن فیلم های ترکیه ای در ایران بسیاری از ستاره های سرشناس این فیلم ها نیز در ایران به شهرت رسیده اند. در این پست هم سعی می کنیم تا با شما بیوگرافی آصلی تاندوغان که یکی از ستارگان ترک زبان است را بررسی کنیم. وی در سریال (از عشق تا بوسه) نقش آفرینی کرده و از این طریق توانسته شهرت خود را در ایران بدست آورد.

وی در سال ۱۹۷۹ در شهر آنکارا متولد شده است. او تنها بازیگر نیست و علاوه بر بازیگری به حرفه نوازندگی هم علاقه مند است. وی تحصیلات خود را در هنرستان موسیقی حاجت تپه در همان شهر تولدش فارغ و تحصیل شد. تخصص وی در زدن چنگ میباشد.

آصلی تاندوغان
آصلی تاندوغان

پدر وی جزو رقصنده های باله است و آصلی تاندوغان به ورزش اهمیت بسیار زیادی میدهد وی در مصاحبه ای که انجام داده است گفته ورزش های مورد علاقه او عبارتند از: کوهنوردی, غواصی, تنیس, اسب سواری و اسکی. وی مسلط به ۴ زبان زنده دنیاست(چینی, اسپانیایی, انگلیسی, ترکی)

فعالیت های سینمایی

وی اولین بار در سال ۲۰۰۳ در سریال ” چینارآلتی” در نقش گیزم آفرینی کرد و به دلیل بازی خوب و چهره خاصی که داشت در کارش موفق شد و سریع به وی پیشنهاد کار دیگری شد در سال بعد او در سریال زخم سرب در نقش لاله ایفای نقش کرد. در همان سال در سریال دیگری به نام آرزو های بزرگ نیز توانست بازی کند.

آصلی تاندوغان
آصلی تاندوغان

اسم وی در ترکیه شروع به معروف شدن کرد و با پیشرفتش پیشنهاد های بیشتری را برای بازیگری دریافت میکرد در سال ۲۰۰۵ توانست سریال “عشق افزوده” را بازی کند در سال بعد یعنی سال ۲۰۰۶ نقش دنیز را در سریال “آه استانبول” به وی داده شد. پس از این که وی بازی های موفقی در سریال های ترکی انجام داده بود در نهایت در سال ۲۰۰۷ الی سال ۲۰۰۹ وی توانست در سریال معروف “از بوسه تا عشق” در نقش لامیا یلماز بازی کند این کار, وی را در ترکیه و البته خارج از مرز های ترکیه معروفتر از قبل کرد و جزو ستارگاه ترک شد.

آصلی تاندوغان
آصلی تاندوغان

در سال های بعد نیز به وی یشنهاد های بسیار خوبی شد و در سال ۲۰۱۰ در سریال “بازار بزرگ” نقش آفرینی کرد. در سال ۲۰۱۱ سریال “پیچک زهر آلود” را در نقش یاقوت بازی کرد. وی به کار خود به صورت جدی تری در سال ۲۰۱۲ ادامه داد و سریال “روز های عثمانی: شورش” را نیز توانست با موفقیت نقش آفیرینی کنید.

آخرین سریالی که وی در آن نقش آفرینی کرده است مربوط میشود به سریال” لیلی و مجنون” که نقش الانور به وی داده شده بود.

آصلی تاندوغان

فیلم های سینمایی

وی تا به امروز در ۳ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است و در واقع میتوان گفت آصلی تاندوغان بیشتر فعالیت هایش مربوط به سریال های ترکی میباشد وی در سال ۲۰۰۷ اولین فیلم سینمایی خود را به نام “برای عشق و افتخار” بازی کرد و سپس در سال ۲۰۱۳ در فیلم “آنکارا” در آتش نقش آفرینی کرد

و در نهایت آخرین فیلم سینیمایی وی در سال ۲۰۱۴ در فیلم “مراقب خودت باش بود” بود.

اینستاگرام آصلی تاندوغان : @aslitandoga

بیشتر بخوانید : بیوگرافی هانده ارچل بازیگر ترکیه ای + عکس – hande erçel

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.