borofe 6 900x525 - زیبا بروفه | بیوگرافی بازیگر سریال مجید دلبندم
زیبا بروفه
صفحه اصلی / بیوگرافی / بیوگرافی ایرانی ها / زیبا بروفه | بیوگرافی بازیگر سریال مجید دلبندم

زیبا بروفه | بیوگرافی بازیگر سریال مجید دلبندم

بیوگرافی زیبا بروفه

زیبا بروفه یکی از بازیگران با سابقه ایرانیست و در سریال های ایرانی و فیلم های سینمایی زیادی نقش آفرینی کرده است و در حال حاظر نیز در صنعت سینما فعالیت خود را ادامه میدهد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با بیوگرافی زیبا بروفه بیشتر آشنا کنیم.

زندگینامه و بیوگرافی

زیبا بروفه متولد سال ۱۳۵۴ در شهر تهران است و در همین شهر سکونت دارد. او در رشته حقوق قضایی تحصیل کرده است. به دلیل علاقه به سینما وارد صنعت فیلم شد و اولین کار خود را در سال ۱۳۷۳ در سریال خانه شلوغ انجام داد وی همواره در نقش های کمرنگی نقش آفرینی می کرد تا در سال ۱۳۷۷ در سریال مجید دلبندم به کارگردانی رضا عطاران نقش آفرینی کرد این سریال یکی از بهترین برنامه های کودک و نوجوان  در زمان خود بود و تمامی مردم این سریال را میدیدند و در این سریال وی معروف شد.

زیبا بروفه
بروفه

 وی در سال ۱۳۸۰ با پیام صابری (بازیگر و کارگردان و چهره پرداز متولد سال ۱۳۵۲ و در سال ۱۳۹۷ در گذشت) ازدواج کرد و از همسر خود یک پسر به نام اهورا دارد. پس از آنکه ازدواج کرد بخش هایی از ازدواج وی در دنیای مجازی منتشر شد. در آن زمان این اتفاق بسیار نادر بود و به دلیل اینکه وی جزو هنرپیشه های پر کار ایران به حساب می آمد و بسیاری او را می شناختند بر روی فعالیت های تلویزیونی و سینمایی اش تاثیر گذاشت. با توجه به گفته های خود زیبا بروفه گویی ۱۰ دقیقه از فیلم ازدواج آنها در کامپیوتر دوستش باقی مانده بوده و همان فیلم در اینترنت پخش شده بود. در نهایت وی ۴ سال نتوانست کار کند و با این اتفاق به زندگی کاری وی ضربه بسیار بزرگی وارد نمود.

زیبا بروفه در مصاحبه ای اعلام کرد: بعد از ۴ سال برای نقش آفرینی در فیلم های دیگر من هایی و نقش های ۲ و ۳ را بازی می کردم و در واقع نتوانستم نقش آفرینی در نقش های اول را را داشته باشم.

زیبا بروفه
زیبا بروفه

فیلم های زیبا بروفه

تا به امروز زیبا بروفه در ۲۲ سریال تلویزیونی بازی کرده و علاوه بر این در ۱۱ فیلم سینمایی نقش آفرینی داشته است در قسمت زیر بخشی از کار های مهم وی را برای شما نام برده ایم:

  • سریال آسپرین: این سریال در سال ۱۳۹۵ به کارگردانی فرهاد نجفی ساخته شد. این سریال تنها نقش آفرینی وی در سریال های شبکه های نمایش خانگی ست.
  • او آخرین بازیگری خود را در صدا و سیمای ایران در سریال هاتف در سال ۱۳۹۶ با کارگردانی داریوش یاری انجام داد است.
  • ·          او حضور کم رنگی در فیلم های سینمایی داشته و آخرین حضور وی در فیلم های سینمایی بر می گردد به سال ۱۳۹۳ در فیلم استخر که به کارگردانی اسماعیل فلاح پور ساخته شده بود.
  • یکی از کار های خوب و تاثیر گذار وی مربوط می شود به سریال شب روباه که از صدا و سیما در سال ۱۳۷۸ پخش شد.

بیشتر بخوانید : سیما تیرانداز” و مسیر بازیگری اش از هامون مهرجویی تا تلویزیون ” بیوگرافی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.